Antyapps

iLightningCam pomoże nam sfotografować pioruny

Antyapps
iLightningCam pomoże nam sfotografować pioruny
0

Ilekroć oglądałem fotografie piorunów, byłem pełen podziwu dla cierpliwości autorów tychże prac. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak skomplikowana jak by się mogło wydawać i wystarczy, a jakże, odpowiednia apka. iLightningCam na nasze polecenie może czuwać i wyczekiwać momentu, w którym p...

Ilekroć oglądałem fotografie piorunów, byłem pełen podziwu dla cierpliwości autorów tychże prac. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest tak skomplikowana jak by się mogło wydawać i wystarczy, a jakże, odpowiednia apka. iLightningCam na nasze polecenie może czuwać i wyczekiwać momentu, w którym powinna uchwycić moment.

Po włączeniu aplikacji i przejściu w tryb fotograficzny, konfigurujemy aplikację odpowiadając na kilka prostych pytań o porę dnia, jakich rodzajów wyładowań się spodziewamy czy sposób trzymania aparatu (statyw czy dłonie?). Po tym czasie możemy już swobodnie rozsiąść się z urządzeniem, które automatycznie będzie tworzyło fotografie przy zmianach odbywających się przed obiektywem. Zarówno ilość klatek na sekundę w jakich poruszać się będzie aplikacja jak i ISO zostaną dobrane automatycznie w zależności od możliwości jakie dają nam warunki w których próbować będziemy uchwycić piękne i niebezpieczne wyładowania atmosferyczne. Podobne ustawienia możemy również aplikować jeżeli chcielibyśmy nagrać krótki reportaż wideo.

Przed zostawieniem aplikacji samej sobie, warto jeszcze zajrzeć do zakładki z ustawieniami. Tam możemy dokonać zmian związanych chociażby z czułością kamery.

Już przy uruchomieniu autorzy programu ostrzegają nas, że używanie elektronicznych urządzeń podczas burzy nie jest najbezpieczniejszym pomysłem. Dlatego też by skorzystać z programu musimy zaakceptować przygotowany przez nich regulamin. Ale to chyba dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem. Twórcy przygotowali również składającą się z kilkunastu stron instrukcję, bogato ilustrowaną wykonanymi z poziomu aplikacji zdjęciami, w której tłumaczą tajniki korzystania z aplikacji -- oczywiście wszystko to w języku angielskim.

iLightningCam nie może poszczycić się najpiękniejszym interfejsem, nie zmienia to jednak faktu, że to ciekawa propozycja dla wszystkich odważnych, którzy chcieliby w swej bibliotece zdjęć zgromadzić samodzielnie wykonane fotki piorunów. Prostszego sposobu już prawdopodobnie nie znajdziecie. Aplikację w wersji uniwersalnej można nabyć w AppStorze za 1,99$.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu