Mobile

Wygodnie wysyłaj artykuły na Kindle'a z iPhone'a i iPada

Konrad Kozłowski
Wygodnie wysyłaj artykuły na Kindle'a z iPhone'a i iPada
0

Wielokrotnie zdarza mi się odpuszczać zapoznanie się z danym artykułem na komputerze, by móc przeczytać go w późniejszym czasie. Do tych najdłuższych powracam jednak nie na tablecie czy smartfonie w aplikacjach pokroju Pocket czy Instapaper, ale... na czytniku e-booków. wysyłania artykułów na Kindle'a stało się bardzo łatwe na iOS-ie.

Tekst pierwotnie ukazał się na AntyApps.

Najświeższa aktualizacja aplikacji Kindle dla iPhone'a i iPada została wyposażona w funkcję 'Send to Kindle'. Umożliwia ona przetworzenie danej strony internetowej - przede wszystkim z artykułem - na dokument zgodny z czytnikami Kindle. To pozwala później na wygodne czytanie danego tekstu na czytnikach lub w aplikacjach Kindle'a na każdą z platform.

By z niej skorzystać należy upewnić się, że posiadamy najnowszą wersję aplikacji, a następne odwiedzić konkretną stronę z artykułem. Po wybraniu funkcji systemowego udostępniania będziemy musieli najprawdopodobniej aktywować skrót do aplikacji Kindle, więc przechodzimy na koniec poziomej listy z ikonami aplikacji i naciskamy na tę z wielokropkiem. Wtedy na liście pionowej odszukujemy pozycję o nazwie 'Send to Kindle' i, jeśli chcemy, przenosimy ją na początek. Gotowe.

Za każdym razem, gdy skorzystamy z 'Send to Kindle' bęziemy proszeni o potwierdzenie przekazania artykułu do wysłania. Istnieje też możliwość zapisania go w naszej biblioteczce Kindle w chmurze Amazonu, by dysponować do niego dostępem w każdej chwili z każdego urządzenia. Czytając taki artykuł możemy skorzystać z prawie wszystkich dobroci platformy Kindle z ze zmianą rozmiaru tekstu, marginesów i odstępów włącznie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneKindleiPadiOSczytniki