Ciekawe strony

Sekcja z zdjęciami na Digg.com

Grzegorz Marczak
Sekcja z zdjęciami na Digg.com
0

Digg zapowiadał i wreszcie wprowadził długo oczekiwaną przez użytkowników sekcję na wszelkiego rodzaju zdjęcia, obrazki i rysunki (czyli Images). Razem z nową sekcją pojawiły się zmiany w taksonomii serwisu. Od teraz zdjęcia, filmy czy też newsy mogą być dodawana do każdej kategorii jaka znajduj...

Digg zapowiadał i wreszcie wprowadził długo oczekiwaną przez użytkowników sekcję na wszelkiego rodzaju zdjęcia, obrazki i rysunki (czyli Images). Razem z nową sekcją pojawiły się zmiany w taksonomii serwisu. Od teraz zdjęcia, filmy czy też newsy mogą być dodawana do każdej kategorii jaka znajduje się na digg.com, dzięki temu przeglądając kategorię będziemy mieli przegląd wszystkich informacji jakie do niej zostały przypisane.

Oprócz nowej sekcji digg wprowadził również nowe kategorie takie jak "Lifestyle" (pokrywająca tematy takie jak samochody, jedzenie i drinki, turystykę itp), jest również nowa kategoria testowa "Offbeta" w której autorzy będą pewnie testowo wprowadzać nowe tematy.W celu wsparcia nowej sekcji z zdjęciami i obrazkami digg.com ulepszył narzędzie do dodawania tego typu informacji do serwisu. Od tej pory dodawanie zdjęć będzie się odbywać przez podanie adresu strony na której znajduje się interesujące nas zdjęcie czy obrazek, jeśli na stronie będzie więcej obrazków system pokaże nam ich miniatury abyśmy mogli zdecydować, który chcemy dodać. Oprócz usprawnień w dodawaniu zdjęć autorzy serwisu wprowadzili też technologię do rozpoznawania i porównywania obrazów - dzięki temu na digg będziemy mieli lepszą kontrolę nad duplikowanymi treściami.

Z nowych możliwości Digg.com pierwszy skorzystał photobucket (jeden z największych serwisów hostujących zdjęcia), dodając guzik digg.com do obrazków na swoim serwisie oraz tworząc nową sekcję pokazującą dodane do digga zdjęcia.

Możemy spodziewać się, że w niedługim czasie przycisk Digg it pojawi się na większości serwisów z zdjęciami, obrazkami, rysunkami itp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu