Ciekawe strony

Legalne filmy za 2 USD tylko w Rosji

Grzegorz Marczak
Legalne filmy za 2 USD tylko w Rosji
5

Wszyscy chyba znają historię serwisu Allofmp3.com. Dla nie znających wspomnę jedynie, że można tam było kupić cały album muzyczny za niecałe 2 dolary - wszystko to było możliwe dzięki, niewłaściwemu rosyjskiemu prawu które wykorzystali twórcy serwisu. Tym razem Rosyjscy "przedsiębiorcy" p...

Wszyscy chyba znają historię serwisu Allofmp3.com. Dla nie znających wspomnę jedynie, że można tam było kupić cały album muzyczny za niecałe 2 dolary - wszystko to było możliwe dzięki, niewłaściwemu rosyjskiemu prawu które wykorzystali twórcy serwisu.Tym razem Rosyjscy "przedsiębiorcy" poszli o krok dalej tworząc serwis ZML.com w którym za około 2-3 dolary kupimy film w wersji Divx a za około 5 dolarów w wersji DVD - pozycje które tam znajdziemy to również najnowsze hity z hollywood. Jak to możliwe? - serwis wykorzystuje coś co się nazywa zbiorową umową licencyjną a jej legalność i sposób wykorzystania jest zbliżony do tego co robił Allofmp3.com (czyli na pewno nie dzielą się zyskami z producentami filmów).

Serwis ZML oferuje nam nie tylko filmy w formacie Divix czy DVD ale również specjalne wersje przygotowane na Ipod-y oraz PDA. Jednym słowem jest to w pełni profesjonalne miejsce przygotowane do sprzedaży filmów przez internet (póki co dopuszczane są także płatności karami Visa i MasterCard).


Bourne Ultimatum może być twój za 2,99 USD

Jeśli ktoś zamierza zrobić zakupy w tym sklepie (na własne ryzyko) to radzę się pospieszyć bo jestem pewny, że jak tylko informacja o ZML dotrze do wytwórni filmowych to bardzo szybko zostaną wycofane płatności karami kredytowymi (tak jak to miało miejsce w przypadku Allofmp3.com).

PS. Ciekawe co się stanie jeśli okaże się, że sprzedaż filmów za 2 dolary ma większy sens niż sprzedaż w obecnych cenach - może jednak wytwórnie przekonają się, że dużym wolumenem sprzedaży są w stanie zrekompensować sobie stary na cenie filmu? (a może nie).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu