Samsung

Samsung SM-Z910F pojawia się w Indiach! Tizen nadchodzi?

Rafał Kurczyński
Samsung SM-Z910F pojawia się w Indiach! Tizen nadchodzi?
44

Już od jakiegoś czasu nie czytałem żadnych informacji o systemie Samsunga - Tizen... w sumie, nie było za bardzo o czym czytać. Wczoraj w nocy okazało się, że w Indiach pojawił się testowy telefon o nazwie Samsung SM-Z910F i bardzo prawdopodobną rzeczą jest to, że będzie to telefon z nowym systemem...

Już od jakiegoś czasu nie czytałem żadnych informacji o systemie Samsunga - Tizen... w sumie, nie było za bardzo o czym czytać. Wczoraj w nocy okazało się, że w Indiach pojawił się testowy telefon o nazwie Samsung SM-Z910F i bardzo prawdopodobną rzeczą jest to, że będzie to telefon z nowym systemem Samsunga.

O telefonie giganta telefonii wiemy naprawdę mało. Potwierdzone jest, że będzie posiadać ekran o przekątnej 4,8', najpewniej pozwalający na wyświetlenie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli, co pokazuje, że może być to telefon zamknięty w obudowie podobnej do Galaxy S3 bądź 4 oraz, że będzie posiadać jeden slot na kartę SIM. Z moich własnych domysłów mogę wywnioskować, że SM-Z910F będzie telefonem opartym o system Tizen OS 2.0, ponieważ wszystkie testowe modele Koreańskiego producenta na MWC 2014 były w nazwie przynależne do serii Z, co napawa optymizmem.

Najpierw Gear, potem Smartfon?

Pierwszym urządzeniem Samsunga pracującym pod kontrolą systemu Tizen jest aparat Samsung NX300M, po czym gigant zdecydował się na wydanie smartwatcha z Tizenem o krótkiej nazwie Gear 2. Wczorajsza informacja o tym, że prawdopodobnie za parę miesięcy do  sprzedaży w Indiach trafi telefon z nowym systemem Koreańczyków stworzony przy współpracy z Intelem, potwierdza poprzednie domniemania o tym, że takie urządzenie pojawi się w trzecim bądź czwartym kwartale tego roku.

Tak, jak zapowiadał kiedyś prezes Samsunga - urządzenia z Tizenem będą tanimi smartfonami celującymi przede wszystkim w rynek wschodzący, oraz potężnymi smartfonami konkurującymi z dzisiejszymi telefonami z Androidem, iOS oraz Windows Phone, dlatego też informacje o tym, że sampel testowy trafił do Indii pokrywa się z domniemaniami i przeciekami istniejącymi w sieci od wielu miesięcy. Miejmy nadzieję, że telefon będziemy mogli kupić również w Polsce.

Jak sądzicie, czy to dobry czas na wprowadzenie na rynek smartfonów z systemem Tizen OS 2.0? Czy ma on jakąkolwiek szansę w walce z Sailfish OS, Firefox OS, Blackberry OS 10 czy też Windows Phone?

Źródło informacji: Zauba; Grafiki: PhanDroid; Engadget;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungTizengalaxyhotmobile