Mobile

Samsung rozpoczął masową produkcję Snapdragonów 820. Będą potężne [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsung rozpoczął masową produkcję Snapdragonów 820. Będą potężne [prasówka]
8

Samsung w oficjalnym komunikacie poinformował o rozpoczęciu produkcji procesorów Snapdragon 820 na zlecenie Qualcomma. Układy są produkowane w litografii 14 nm FinFet drugiej generacji. Snapdragony 820 od Samsunga Druga generacja procesu technologicznego 14 nm FinFet ma się charakteryzować zna...

Samsung w oficjalnym komunikacie poinformował o rozpoczęciu produkcji procesorów Snapdragon 820 na zlecenie Qualcomma. Układy są produkowane w litografii 14 nm FinFet drugiej generacji.

Snapdragony 820 od Samsunga

Druga generacja procesu technologicznego 14 nm FinFet ma się charakteryzować znaczącą poprawą wydajności względem poprzedniej. Producent zastosował tutaj technologię LPP, która pozwala uzyskać 15 proc. więcej mocy przy jednoczesnym o 15 proc. mniejszym zapotrzebowaniu na energię. Rozwiązanie to najprawdopodobniej znajdzie również zastosowanie w Exynosach 8890, które mają napędzać smartfona Galaxy S7. Dotąd w procesie 14 nm FinFet pierwszej generacji koreańska firma produkowała m.in. chipy Apple A9, a także Exynosy 7420.

Dotąd zaprezentowano już urządzenie z procesorem Snapdragon 820. Jest nim LeTV Le Max Pro pokazany na targach CES w Las Vegas.

LG G5?

Na łamach koreańskiego CNet pojawiły się interesujące grafiki, które rzekomo mają przedstawiać projekt smartfona LG G5. Nic by nie było w tym dziwnego (w końcu przecieki pojawiają się codziennie), gdyby nie konstrukcja urządzenia, która jest bardzo odważna. Z grafik wynika, że LG G5 miałby posiadać aluminiową obudowę unibody, którą moglibyśmy otwierać, odczepiając dolną część, i w ten sposób mieć dostęp do wysuwanej baterii i prawdopodobnie slotów na SIM czy MicroSD.

Wcześniejsze przecieki sugerowały dotąd, że LG G5 będzie miał 5,3-calowy ekran 2560 x 1440 px, podwójny aparat, a także dodatkowy wyświetlacz. Wczoraj też pisałem o zaproszeniu firmy na targi MWC, które jednak nie ujawnia zbyt wielu szczegółów.

Apple zainteresowane przejęciem Time Warner

Jak informuje New York Post, Apple jest zainteresowane wyłożenie funduszy na przejęcie wytwórni Time Warner. Firma teoretycznie nie jest na sprzedaż, ale wszystko może się w tej kwestii wydarzyć. Dla Apple'a miałaby to być podstawa do uruchomienia własnej usługi ze streamingiem wideo porównywalnej z Hulu, Netfliksem czy HBO Now. W tym celu firma musi jednak oferować własne produkcje dostępne na wyłączność. Ma to zatem pewien sens.

Lenovo Lemon 3

Lenovo prezentuje swoją odpowiedź na taniego Redmi 3, którym zachwycałem się w jednej z ostatnich prasówek. Pod względem specyfikacji smartfon prezentuje się właściwie identycznie: 5-calowy ekran, Snapdragon 616 oraz 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. W obu zastosowano też aparaty 13 Mpix i 5 Mpix. Co najciekawsze, oba są wyceniane niemal identycznie - Lemon 3 również ma kosztować 699 yuanów (w bezpośrednim przeliczeniu 105 dol.). Za smartfonem Lenovo przemawia wyższa rozdzielczość ekranu - 1920 x 1080 px (w Redmi 3 mamy 1280 x 720 px). Wybór nie jest zatem prosty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu