Samsung

Sterowanie pralką z poziomu lodówki staje się faktem. Nowa linia AGD od Samsunga

Kamil Świtalski
Sterowanie pralką z poziomu lodówki staje się faktem. Nowa linia AGD od Samsunga
15

Kilka godzin temu miałem przyjemność uczestniczyć w prezentacji, na której firma Samsung pokazała rozwiązania AGD w obrębie swojego ekosystemu, które w najbliższych miesiącach mogą sporo namieszać w życiach wszystkich zabieganych i zapominalskich. Ale nie tylko! Będzie... po prostu wygodniej.

Smart Home przybiera na znaczeniu z każdym miesiącem. Wielu kojarzy go głównie z rozwiązaniami elektrycznymi — inteligentnymi światełkami, czujnikami czy roletami, które podnoszą się automatycznie o ustalonej przez nas godzinie. Ale przecież jest jeszcze cały zestaw innych elementów, które można urozmaicić podpinając do sieci. Pralki, lodówki, piekarniki czy... odkurzacze. Po co? By żyło się lepiej i wygodniej. Bo ten komu nie zdarzyło się miło rozczarować po wyjęciu przeterminowanego produktu z lodówki... niech pierwszy rzuci kamieniem.

W najnowszej linii produktów firma przedstawiła rozwiązania, które od wejścia krzyczą, że przyszłość-jest-teraz. Wśród nich m.in. pełna integracja całej linii produktów, dzięki której możemy nimi zarządzać z poziomu jednego panelu — czy to na ekranach smartfonów, czy... lodówki. Oczywiście nie zabrakło w niej także pełnej integracji z kalendarzem, a także pomocy asystenta głosowego Bixby, który po głosie użytkownika rozpozna i podsunie plan dnia. Bez konieczności przebijania się przez wpisy całej reszty rodziny.

Pralki z technologią QuickDrive od firmy Samsung

Produktami które mogły wczoraj liczyć na najwięcej uwagi były pralki. Nowa, debiutująca w 2018, linia, wyposażona będzie w przełomową technologię QuickDrive, która — jak obiecują twórcy — nie tylko skróci czas prania o połowę, ale też zapewni nam szybkie, efektywne i delikatne pranie. Pralka nie tylko pozwoli oszczędzić czas, ale także prąd (i to nawet do 20%!). Wszystko to wzbogacone o autorską konstrukcję bębna, pozwalającą skuteczniej niż dotychczas usuwać zabrudzenia. Ponadto inteligentny asystent pozwoli nam bardziej precyzyjnie dobrać program, a w towarzyszącej produktom aplikacji możemy zdalnie zarządzać urządzeniem, a także szybko sprawdzić ile jeszcze pozostało do końca cyklu.

Innowacyjność technologii QuickDrive™ wynika ze specjalnej konstrukcji bębna, który składa się z dużego bębna głównego oraz umieszczonej z tyłu obracającej się niezależnie płyty. W odróżnieniu od konwencjonalnych pralek, które podczas prania wielokrotnie przesuwają wsad tylko w górę i w dół, w bębnie pralki Quick Drive™ ubrania przenoszone są z góry na dół, a płyta z tyłu wprowadza je w ruch do tyłu i do przodu. Efektem jest rewolucyjna dynamika działająca w dwóch różnych płaszczyznach, by szybko, delikatnie i dokładnie usunąć brud, zapewniając intensywny i kompletny cykl prania. Dzięki dwóm drogom, przez które transportowana jest woda – szufladzie na detergent i dodatkowej dyszy umieszczonej w górnej części kołnierza – możliwe jest znacznie szybsze usuwanie resztek proszku lub płynu do prania.

Na prezentacji mogliśmy zobaczyć całą nową linię pralek, które robiły wrażenie nie tylko ze względu na zastosowaną w nich technologię, ale też przykuwały oko niebanalnym, przykuwającym wzrok, designem — co w przypadku AGD wcale nie jest takie oczywiste. Największą popularnością jednak cieszyło się rozwiązanie w postaci małego okienka, które w każdej chwili pozwoli nam dorzucić do pralki niewielkie przedmioty, o których wcześniej zapomnieliśmy. Nie ma co ukrywać — znacznie zwiększa to szanse na bieliznę w komplecie! ;-)

Tegoroczne AGD też będzie smart

Nie ważne czy mowa o pralkach, suszarkach, lodówkach, piekarnikach czy odkurzaczach (Samsung POWERbot Star Wars) – wszystkie produkty zaprezentowane przez firmę Samsung na imprezie to najwyższa półka. I w swoim towarzystwie czują się jak ryba w wodzie: zarządzanie pralką z poziomu lodówki brzmi jak science fiction, ale... to po prostu działa!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu