Samsung

Telewizor nie musi być nudnym elementem wystroju domu. Zobacz sam

Jakub Szczęsny
Telewizor nie musi być nudnym elementem wystroju domu. Zobacz sam
19

Telewizor jaki jest - każdy widzi. To przede wszystkim ekran, za pomocą którego komfortowo można oglądać treści - od zdjęć przesyłanych z telefonu aż po produkcje z usług VOD w najwyższej możliwej jakości obrazu. Dlatego też, producenci często zapominają o tym, że takie urządzenie może być również ciekawym elementem wystroju domu. Ale nie Samsung - nie dość, że oferuje naprawdę ciekawe urządzenia, to w dodatku ma coś dla koneserów pięknych wnętrz.

Samsung nie spoczywa na laurach i w dalszym ciągu atakuje rynek nie tylko świetnie wyposażonymi telewizorami QLED TV, ale także The Frame, które oferują nowe funkcje. Telewizor wtedy, gdy nie oglądamy telewizji staje się obrazem.

Zbliżają się święta – to dobry moment na to, by zrobić sobie (lub komuś innemu) ciekawy prezent, który połączy w sobie ogromne możliwości telewizorów firmy Samsung oraz efektowny, wnoszący wiele do wystroju domu sprzęt.

Kwantowa kropka - intrygująca nie tylko z nazwy

Technologia kwantowej kropki (Quantum Dot) pozwala na uzyskanie wyraźnego kontrastu nie tylko w nocy, ale również w dzień. Niezależnie od tego, czy siedzicie w ciemnym pokoju, czy też bardzo jasnym salonie - obraz oferowany przez telewizory QLED TV jest zawsze wyraźny z odpowiednim kontrastem i nasyconymi kolorami. Warto zwrócić uwagę na 100-procentowe natężenie koloru, na które nie wpływa jasność obrazu. Obraz w telewizorze będzie dokładnie taki sam, jakbyśmy go oglądali "na żywo".

W jaki sposób działa technologia kwantowej kropki? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak wynika z to z nazwy. Otóż, kwantowa kropka oświetlona w pewien sposób jest w stanie zaoferować obraz o niespotykanym dotąd spektrum barwowym. Co więcej, kwantowe kropki pozwalają na lepsze "zmieszanie" ze sobą trzech podstawowych kolorów po to, aby powstał ten pożądany. Kwantowe kropki świetnie przyjęły się w najwyższych modelach telewizorów firmy Samsung, które oferują obraz w jakości 4K. W dalszym ciągi jednym z problemów jest fakt, iż jeszcze bardzo niewiele usług oferuje dostęp do filmów obsługujących nową rozdzielczość. Na szczęście, to się zmienia i również klienci, którzy już teraz przygotowali się na wyższy standard mogą coraz częściej cieszyć się z bardzo szczegółowych treści.

Twój smartfon jest najlepszym pilotem

Pilot do telewizora to prawdopodobnie najnudniejszy element każdego zestawu multimedialnego dla domu. Samsung w tej kwestii ma dwie propozycje - jedna zakłada wykorzystanie telefonu w roli uniwersalnego, wygodnego kontrolera dla telewizora. Jednak i tradycjonaliści znajdą tutaj coś dla siebie - Smart Control to pilot, który... obsłuży prawie wszystko. Już nie musisz mieć przy sobie kilku kontrolerów po to, by wygodnie oglądać filmy, czy grać na konsoli.

W ramach nowoczesnego pilota - Smart Control możecie sterować napędem Blu-Ray, konsolą do gier, telewizorem, dekoderem i innymi sprzętami. Kontroler nie charakteryzuje się ogromną liczbą przycisków, ale jest w stanie dostosować się do niemal każdego akcesorium. Z pewnością docenicie fakt, że wystarczy Wam dosłownie tylko jeden pilot.

Warto jednak zwrócić uwagę także na to, że telewizory Samsung charakteryzują się świetnie pomyślanym systemem smart TV, w którym wszystkie czynności wykonacie w jednym oknie, bez przechodzenia z ekranu do ekranu, co może być uciążliwe. Osoby, które podłączają do telewizora sporo akcesoriów docenią natomiast autodetekcję urządzeń. Już nie musicie pamiętać o tym, do którego numeru portu HDMI podłączona jest Wasza konsola - telewizory Samsung rozpoznają konkretne sprzęty i wyświetlają je w menu wyboru.

Nie tylko dla koneserów filmów. Telewizory QLED to również świetny sprzęt dla graczy

Sam sporo pracuję i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo przyjemnie jest móc usiąść wygodnie w fotelu, wziąć kontroler do ręki i oddać się elektronicznej rozrywce. Nie gardzę również dobrym kinem i bardzo chętnie sięgam po produkcje dostępne w popularnych serwisach streamingowych. Jeżeli również to lubicie, telewizory QLED odwdzięczą się Wam nie tylko doskonałym kontrastem, świetnym odwzorowaniem barw oraz niespotykanymi w innych telewizorach kątami widzenia. HDR 1500 to również gwarancja tego, że nawet w trakcie wyświetlania obrazu nieco ciemniejszego, szczegółowość zostanie absolutnie zachowana. Również treści, w których sporo jest różnie naświetlonych obszarów będą wyglądały tak, jak trzeba. Szczególnie przyda się to graczom - przede wszystkim w tych dynamiczniejszych tytułach. Obraz - niezależnie od miejsca na mapie w jakim się znajdziecie będzie naprawdę świetny.

Telewizory Samsunga z pewnością nie są nudne - przynajmniej pod kątem technologii. W jaki sposób taki sprzęt może być świetnym uzupełnieniem wystroju wnętrza?

Z pewnością zastanawialiście się, w jaki sposób Samsung postanowił pogodzić nowoczesną technikę ze zgodnością z atrakcyjnym wnętrzem. Również byłem tego ciekaw i dopiero, gdy zobaczyłem to na własne oczy, uznałem że producentowi się to po prostu udało. Samsung The Frame to szczególny typ telewizora, który ma być jednocześnie gadżetem i... dziełem sztuki. Takie połączenie wydaje się karkołomne, ale gdy tylko przyjdzie nam stanąć sam na sam z tym sprzętem, wszelkie wątpliwości mijają.

Samsung The Frame to rzeczywiście i telewizor i dzieło sztuki w jednym. Urządzenie można umieścić na ścianie dzięki specjalnym uchwytom niwelującym wszelkie nieestetyczne odstępy od płaszczyzny i potraktować niemal tak samo, jak ramkę na obraz. Dostępny jest także stojak, który pozwoli Wam na umieszczeniu The Frame podobnie, jak skończone dzieło na sztalugach. Użytkownik może również dobrać do swojego telewizora efektowne ramki, dzięki którym uda się dopasować telewizor do wystroju wnętrza.

Ale The Frame to nie tylko "dzieło sztuki". Samsung postarał się także o to, by maniakom nowych technologii nie zabrakło niczego. Sprzęt, choć oferuje funkcje telewizyjne jest w stanie pracować także jako "ramka na interaktywne obrazy", przy czym zadbano o to, by gadżet był przyjazny dla środowiska. Dzięki odpowiednim sensorom, The Frame jest w stanie wykryć, czy ktokolwiek znajduje się w pobliżu i jeżeli okaże się, że aktualnie nie ma nikogo, kto mógłby podziwiać barwne obrazy, wyświetlacz wyłączy się. Wraz z tym telewizorem, użytkownik otrzymuje dostęp do Samsung Collection, gdzie znajdzie przepiękne treści do wyświetlenia w The Frame. Równie dobrze mogą to być zdjęcia zrobione przez użytkownika lub wybrane przez niego obrazy.

Dbałość o estetykę telewizora widać również w tym, jak Samsung rozwiązał kwestię kabli. Bezpośrednio do The Frame podłącza się kabel optyczny, który charakteryzuje się tym, iż jest... bardzo słabo widoczny. Można go umieścić tuż przy ścianie i obserwować swoich znajomych, którzy będą szukali jakichkolwiek konektorów wokół sprzętu. Przy odrobinie spostrzegawczości, znajdą jeden, jedyny kabelek łączący się z centralką One Connect Box. To właśnie do niej podpina się inne akcesoria. Samsung The Frame, zarówno w wersji 55 jak i 65 - calowej oferuje rozdzielczość 4K z HDR oraz Active Cristal Color. Jak widać - sztuka i technika są absolutnie do pogodzenia.
______________________________________________
Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu