Felietony

Samsung przejmie webOS by konkurować bezpośrednio z iOS i Androidem [plotki]

Szymon Barczak
Samsung przejmie webOS by konkurować bezpośrednio z iOS i Androidem [plotki]
16

Samsung wyrósł na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy na jednego z pionierów rynku smartfonów. Wykorzystanie Androida pomogło mu wzmocnić swoją markę, a w dalszej kolejności na wprowadzenie bardzo konkurencyjnych modeli, których sprzedaż osiągnęła naprawdę satysfakcjonujący pułap. Firma rozwij...

Samsung wyrósł na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy na jednego z pionierów rynku smartfonów. Wykorzystanie Androida pomogło mu wzmocnić swoją markę, a w dalszej kolejności na wprowadzenie bardzo konkurencyjnych modeli, których sprzedaż osiągnęła naprawdę satysfakcjonujący pułap. Firma rozwija się jak chyba nigdy dotąd, nic dziwnego, że planuje inwestycje. W sieci pojawiły się niedawno plotki, że Samsung chce przejąć dział HP zajmujący się komputerami PC. Koreański gigant zaprzeczył takim doniesieniom, Digitimes informuje jednak, że o ile firma nie jest zainteresowana inwestycjami w dziedzinie komputerów, o tyle rozważa przejęcie webOS.

Według doniesień tajwańskiego serwisu Digitimes, Samsung zatrudnił niedawno byłego Vice President działu komputerów PC w firmie HP, a obecnie rozważa przejęcie webOS. Uważam, że o ile TouchPad nie okazał się zbyt popularny (przed wielką obniżką ceny oczywiście :), o tyle sam system operacyjny, na jakim bazuje ten tablet jest naprawdę obiecujący. HP zapowiedziało, że nie ma zamiaru pogrzebywać tego projektu. Nie są to puste słowa, już po raz drugi przekazuje w ręce użytkowników prezent w postaci sześciopaku płatnych aplikacji, udostępniając je za darmo. Jak zatem widać, szum wokół webOS wciąż jest.

Sam Samsung chce poprzez zakup tego systemu uniezależnić się od Androida. W momencie gdy Motorola została przejęta przez Google, system giganta wyszukiwarek internetowych przestał być postrzegany jako eldorado producentów smartfonów. Nawet jeśli koreański producent niekoniecznie ma zamiar rezygnować z produkcji urządzeń z systemem Google'a, warto żeby miał plan B, gdy producent Androida zacznie grać nie fair.

Poza tym moim zdaniem Samsung ma obecnie taki zasięg, że bez problemu mógłby wypromować webOS, nawet w naszym kraju. Poza tym w przypadku przejęcia systemu Palma/HP mógłby zacząć konkurować bezpośrednio z iPhone i Androidem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidWebOsSamsung