33

Samsung pokazuje 12-gigabitowe pamięci LPDDR4 DRAM. Ich potencjał jest ogromny! [prasówka]

Samsung zaprezentował pierwsze układy pamięci DRAM 12 Gb LPDDR4. Nowa technologia ma nie tylko zwiększyć możliwości, ale również przyśpieszyć działanie urządzeń, w których znajdzie zastosowanie. Przewiduje się, że skorzystają na tym zarówno PC, jak i segment mobilny czy Internet Rzeczy. Nowe pamięci Samsunga W porównaniu z 8-gigabitowymi pamięciami LPDDR4 nowy standard jest o 30 proc. […]

Samsung zaprezentował pierwsze układy pamięci DRAM 12 Gb LPDDR4. Nowa technologia ma nie tylko zwiększyć możliwości, ale również przyśpieszyć działanie urządzeń, w których znajdzie zastosowanie. Przewiduje się, że skorzystają na tym zarówno PC, jak i segment mobilny czy Internet Rzeczy.

Nowe pamięci Samsunga

Samsung

W porównaniu z 8-gigabitowymi pamięciami LPDDR4 nowy standard jest o 30 proc. szybszy i pozwala na transfer danych z prędkością 4266 Mb/s (na pin, co przy 64-bitowej szynie daje przepustowość rzędu 34 Gb/s). Co więcej charakteryzuje się on również o 20 proc. lepszą efektywnością energetyczną. Zwiększono też o 50 proc. zagęszczenie elementów w pojedynczym chipie, co pozwala producentom zmieścić 6 GB pamięci RAM na takiej samej przestrzeni, jak dotąd 3 GB (lub pozostać przy 3 GB, które zajmie o połowę mniej miejsca niż do tej pory).

Chipy są produkowane w procesie 20 nm i mają trafić do urządzeń z różnych segmentów. Możemy się zatem spodziewać nie tylko przyszłorocznych flagowych smartfonów z 6 GB RAM, ale również tabletów czy nawet mobilnych laptopów.,

Lollipop z 21 proc.

2015-09-09_085611

Tradycyjnie już Google opublikował nowe dane dotyczące popularności wersji systemu Android. Lollipop w najnowszych zestawieniu ma już 21 proc. udziałów w całym rynku. W porównaniu z ubiegłym miesiącem zanotował całkiem niezły wzrost rzędu 2,9 p. proc. Powoli z wykresu znika natomiast leciwe wydanie 2.2 Froyo, które ma już tylko 0,2 proc. Liderem jednak ciągle pozostaje KitKat z 39,2 proc. (spadek o 0,1 p. proc.).

Aktualizacja Nexusów

nexus6

Smartfony z rodziny Nexus otrzymują kolejną aktualizację bezpieczeństwa. Podobnie jak w poprzednim przypadku, nie uświadczymy tutaj żadnych nowych funkcji. Google skupia się na eliminowaniu błędów oraz luk, które mogłyby być wykorzystane do potencjalnych ataków. Informację o aktualizacji podał T-Mobile. Nowy build nosi numer LMY48M i ma rozmiar zaledwie 20 MB. Jedynie w przypadku Nexusa 6 paczka jest nieco inna (ok. 30 MB). Tradycyjnie aktualizacja będzie udostępniana falowo, więc jedni otrzymają ją wcześniej, a inni później.

Qualcomm: już 30 urządzeń ze Snapdragonem 820

snapdragon

Qualcomm po dość trudnej przeprawie ze Snapdragonem 810 pręży muskuły przed debiutem modelu 820. Jak podaje dyrektor firmy, Frank Meng w planach aktualnie jest już 30 urządzeń, które zadebiutują na rynku właśnie z tymi chipami. Konkretnych modeli nie ujawniono, ale można się spodziewać, że będą to przede wszystkim flagowce największych firm z segmentu mobilnego. Wysyłka układów do producentów ruszy w październiku, a więc pierwsze urządzenia prawdopodobnie będą już pokazywane podczas styczniowych targów CES w Las Vegas.

Szczegółów na ich temat nie znamy. Spekuluje się, że będą one produkowane w litografii 14 nm FinFet. Wiadomo już na pewno, że za renderowanie grafiki będą odpowiadały GPU Adreno 530, a chipy otrzymają natywny mechanizm chroniący przed malware.

Google Play gotowy na Androidza Marshmallow

google_play_logo

Sklep Google Play doczekał się aktualizacji do wersji 5.9. AndroidPolice ujawnił, że kryje ona wsparcie dla czytników linii papilarnych, a także obsługę natywnego narzędzia do odinstalowywania ich. Co więcej, nowy sklep to również przymiarki do wprowadzenia rekomendacji opartych na lokalizacji użytkownika. Sama wersja 5.9 w praktyce nie oznacza jednak jeszcze nic nowego poza wsparciem dla nowego systemu uprawnień dla aplikacji. Wszystkich tych nowości możemy się spodziewać dopiero w kolejnej aktualizacji z numerkiem 6.0.

V3_big_1