Gry

Prawdziwe granie na telefonie. Oto Samsung Play Galaxy Link

AL
Albert Lewandowski
10

Samsung Play Galaxy Link to odpowiedź na rozwiązanie Sony, które pozwalało na granie w gry z konsoli PlayStation 4. Koreańczycy postawili jednak w swoim produkcie na połączenie PC z Windowsem ze smartfonem. Kiedy będziemy mogli to przetestować?

Samsung Play Galaxy Link nadchodzi

Samsung postanowił rozwinąć możliwości swoich urządzeń w zakresie mobilnego grania i moim zdaniem bardzo dobrze, ponieważ dotychczas w tej kategorii klienci nie mieli zbyt wiele propozycji do wyboru. W trakcie prezentacji nowych flagowców, Samsung Galaxy Note 10 i 10+, dowiedzieliśmy się o starcie nowej usługi, Samsung Play Galaxy Link. Oficjalnie ma być dostępna od września i pojawi się najpierw ekskluzywnie na dwóch wymienionych wyżej urządzeniach.

Dedykowana aplikacja pojawi się na sprzęty z Androidem oraz Windowsem 10. Co ciekawsze, program będzie całkowicie darmowy i częściowo pozwala to zrozumieć bardzo wysoką cenę na start nowych Galaxy Note. Technicznie całość ma działać w usłudze chmurowej autorstwa Parseca, który to chwali się niskimi opóźnieniami w graniu. Myślę, że Samsung znalazł odpowiedniego partnera do tego projektu. Poniżej możecie zobaczyć film promocyjnych Koreańczyków, który świetnie pokazuje, czym Samsung Play Galaxy Link ma być.

Przeczytaj również: Wszystko o Samsung Galaxy Note 10 i 10+.

Samsung Play Galaxy Link przyniesie ze sobą również dedykowanego pada. Został on zaprojektowany z myślą o Galaxy Note 10 i 10+, a do tego ma wystarczyć na 10 godzin grania na jednym ładowaniu. Moim zdaniem Koreańczycy mogą zebrać spore grono użytkowników, które szukają możliwości grania w porządne produkcje na swoim smartfonie.

W tym wszystkim należy pamiętać również o konkurencji. Teoretycznie najbardziej bezpośrednim jest Sony, które pozwala na granie na telefonie w tytuły ze swojego PlayStation 4, jednak wyniki sprzedaży działają na ich niekorzyść. Myślę, że już groźniejszym rywalem będzie Google Stadia, które pozwoli na posiadanie przeciętnego komputera i streamowanie gier z chmury, tym bardziej, że debiut jest zaplanowany na październik. Do kompletu trzeba dodać też Microsoft z xCloud. Trzeba przyznać, że szykują się naprawdę świetne nowości w tym segmencie, z czego bardzo się cieszę.

źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: