Gry

Prawdziwe granie na telefonie. Oto Samsung Play Galaxy Link

Albert Lewandowski
Prawdziwe granie na telefonie. Oto Samsung Play Galaxy Link
10

Samsung Play Galaxy Link to odpowiedź na rozwiązanie Sony, które pozwalało na granie w gry z konsoli PlayStation 4. Koreańczycy postawili jednak w swoim produkcie na połączenie PC z Windowsem ze smartfonem. Kiedy będziemy mogli to przetestować?

Samsung Play Galaxy Link nadchodzi

Samsung postanowił rozwinąć możliwości swoich urządzeń w zakresie mobilnego grania i moim zdaniem bardzo dobrze, ponieważ dotychczas w tej kategorii klienci nie mieli zbyt wiele propozycji do wyboru. W trakcie prezentacji nowych flagowców, Samsung Galaxy Note 10 i 10+, dowiedzieliśmy się o starcie nowej usługi, Samsung Play Galaxy Link. Oficjalnie ma być dostępna od września i pojawi się najpierw ekskluzywnie na dwóch wymienionych wyżej urządzeniach.

Dedykowana aplikacja pojawi się na sprzęty z Androidem oraz Windowsem 10. Co ciekawsze, program będzie całkowicie darmowy i częściowo pozwala to zrozumieć bardzo wysoką cenę na start nowych Galaxy Note. Technicznie całość ma działać w usłudze chmurowej autorstwa Parseca, który to chwali się niskimi opóźnieniami w graniu. Myślę, że Samsung znalazł odpowiedniego partnera do tego projektu. Poniżej możecie zobaczyć film promocyjnych Koreańczyków, który świetnie pokazuje, czym Samsung Play Galaxy Link ma być.

Przeczytaj również: Wszystko o Samsung Galaxy Note 10 i 10+.

Samsung Play Galaxy Link przyniesie ze sobą również dedykowanego pada. Został on zaprojektowany z myślą o Galaxy Note 10 i 10+, a do tego ma wystarczyć na 10 godzin grania na jednym ładowaniu. Moim zdaniem Koreańczycy mogą zebrać spore grono użytkowników, które szukają możliwości grania w porządne produkcje na swoim smartfonie.

W tym wszystkim należy pamiętać również o konkurencji. Teoretycznie najbardziej bezpośrednim jest Sony, które pozwala na granie na telefonie w tytuły ze swojego PlayStation 4, jednak wyniki sprzedaży działają na ich niekorzyść. Myślę, że już groźniejszym rywalem będzie Google Stadia, które pozwoli na posiadanie przeciętnego komputera i streamowanie gier z chmury, tym bardziej, że debiut jest zaplanowany na październik. Do kompletu trzeba dodać też Microsoft z xCloud. Trzeba przyznać, że szykują się naprawdę świetne nowości w tym segmencie, z czego bardzo się cieszę.

źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu