Samsung

Nowoczesne AGD to połączenie z siecią i personalizacja wyglądu sprzętów. Tak to widzi Samsung

Paweł Winiarski
Nowoczesne AGD to połączenie z siecią i personalizacja wyglądu sprzętów. Tak to widzi Samsung
3

Samsung to nie tylko smartfony i telewizory, ale również prężnie rozwijający się segment AGD. A, że mamy 2021 rok, to nie zabrakło również sprzętów z Internetem Rzeczy.

Samsung zakończył właśnie swoją konferencję Bespoke Home, na której zaprezentował wizję nowoczesnego domu, pokazując jednocześnie kilka nowych urządzeń.

Kuchnia Bespoke to seria nowych lodówek oferująca dużą wydajność chłodzenia oraz opcje personalizacji w środku i na zewnątrz. Lodówki mają otrzymać wymienne panele, które będzie można kupić jako samodzielne produkty. W Europie klienci otrzymają do wyboru lodówki dwudrzwiowe z dolnym zamrażalnikiem, jednodrzwiowe urządzenia typu Twin (chłodziarka/zamrażarka) i jednodrzwiowe chłodziarki typu Slim (45 cm) z opcją obniżenia temperatury do -5 st. C. Urządzenia posiadają modułowy design z wymiennymi panelami zewnętrznymi w różnych kolorach (ciepłe pastele oraz intensywne odcienie). Klienci mają otrzymać takie barwy, jak "elegancka lawenda, satynowy beż, kremowy błękit czy naturalna biel". Panele będą wykonane ze szkła matowego, błyszczącego oraz ze stali. Opcji do wyboru ma być niemal 20, co na pewno przełoży się na duże możliwości personalizacji wyglądu sprzętu.

Samsung pokazał również inne nowe urządzenia, w tym najnowszy odkurzacz Samsung Jet (w zestawie z Clean Station lub stacją ładowania). Jet Bot AI+ to natomiast pierwszy robot pierwszy robot odkurzający wyposażony w rozwiązanie Intel AI. Inteligentny odkurzacz wykorzystuje technologię rozpoznawania obiektów za pomocą czujników LiDAR i 3D oraz wyznacza optymalną ścieżkę czyszczenia. Jet Bot AI + wyposażony jest również w kamerę. Urządzenie zintegrowano z aplikacją SmartThings, aby stanowiło jeden z elementów zdalnie zarządzanego domu.

Oczyszczacz powietrza BESPOKE wyposażony w cichy system Wind-Free – urządzenie za pomocą laserów wykrywa w powietrzu cząsteczki, a samo powietrze zasysa z pięciu stron równocześnie. System filtracji gwarantuje wyłapanie 99,97% cząsteczek, alergenów i zanieczyszczeń

BESPOKE AirDresser – tak samo jak standardowy AirDresser firmy Samsung – oferuje różnorodne rozwiązania z zakresu dbania o odzież, "sprawiając, że bez wychodzenia z domu możemy zawsze mieć odświeżone i zdezynfekowane ubrania".

Z innych urządzeń domowych Samsung pokazał ShoeDresser, które między innymi usuwa nieprzyjemny zapach i osusza buty. Lodówka Cube to modułowe urządzenie chłodzące do pomieszczeń innych niż kuchnie (można w niej przechowywać takie produkty, jak wino, piwo czy kosmetyki). Jest też nowy, montowany pod zlewem oczyszczacz wody.

Nowości doczekało się również oprogramowanie Samsung SmartThings, które ma teraz jeszcze lepiej zarządzać domem. Chodzi przede wszystkim o dodanie nowych urządzeń, w tym urządzeniami do gotowania, co przełoży się na przykład na spersonalizowane posiłki. W zasadzie wszystkie inteligentne urządzenia Samsunga spinają się z dedykowaną aplikacją, która już od jakiegoś czasu jest hubem dla urządzeń koreańskiej firmy.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu