Artykuł sponsorowany

Znasz miejsce, gdzie ustalisz własny kurs wymiany walut? Możesz mieć je w telefonie

Redakcja Antyweb
Znasz miejsce, gdzie ustalisz własny kurs wymiany walut? Możesz mieć je w telefonie
10

Wzrost biznesowych kontaktów zagranicznych, pół miliona kredytów walutowych, emigracja zarobkowa, rozwijająca się turystyka -  to wszystko stwarza potrzebę walutową Polaków. Jak ją zaspokoić i najkorzystniej kupić walutę, by nie przepłacić? Od 2009 roku odpowiedzią na to pytanie dla wielu użytkowników jest Walutomat.pl: największa platforma społecznościowa do wymiany walut.

Walutomat.pl korzystna wymiana walut dla wszystkich

Walutomat.pl to serwis, który dostępny jest na rynku już niemal od dekady. W tym czasie zdążył zaskarbić sobie sympatię użytkowników, którzy chętnie korzystają z oferowanych przez niego możliwości. Właściciele platformy chwalą się ponad 280 tysiącami klientów, którzy korzystają z wymiany walut za jej pośrednictwem. Nie powinno to nikogo specjalnie dziwić — wymiany realizowane 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, korzystne kursy bez spreadu, bezpieczeństwo transakcji, a przede wszystkim wygoda i cały szereg nowoczesnych rozwiązań sprawiają, że serwis od lat jest liderem rynku platform wymiany walut. Wymiana walut w Walutomat.pl jest ekspresowa (magazyn Forbes umieścił go na trzecim miejscu pod względem szybkości transakcji), usługa pozwala na przelewy krajowe i zagraniczne. Ponadto serwis oferuje wypłaty gotówkowe w euro w ponad 350 placówkach bankowych – aby skorzystać z tej usługi, należy zarejestrować się w systemie. Rejestrując się przez TEN LINK, specjalnie dla czytelników Antyweb, mamy 50% rabatu na prowizję przy pierwszej wymianie.

Walutomat.pl: jak to działa w praktyce?

Platforma oferuje możliwość wymiany przelewem, lub z portfela w serwisie:

Wymiana za pomocą przelewu, który zrealizujesz w bankowości elektronicznej swojego banku, polega na tym, że wymienioną kwotę otrzymasz od razu przelewem zwrotnym na drugie konto.

Portfel to elektroniczna skarbonka w Walutomacie, umożliwiająca dowolne wpłacanie i wypłacanie środków. Dzięki temu błyskawicznie, bez oczekiwania na przelew, można wymienić środki. Po przeprowadzonej wymianie, w dowolnym momencie, można zlecić wypłatę środków na swoje konto.

Następnie należy dobrać kurs wymiany — tutaj można skorzystać z aktualnie najkorzystniejszego, albo własnego kursu, który ustalamy samodzielnie. Wówczas jednak musimy poczekać na użytkownika, który zaakceptuje naszą propozycję. Kilka stuknięć w ekran — i gotowe! Do wymiany nie potrzebujemy konta walutowego. Środki możemy pozostawić w wirtualnym portfelu, przesłać do innej osoby, na jej konto w walucie, zapłacić za zakupy za granicą, czy wypłacić euro w gotówce. Walutomat nie ustala narzuconego spreadu. Od każdej transakcji pobiera wyłącznie 0,2 procenta prowizji.

Walutomat.pl teraz dostępny także w formie mobilnej!

Serwis Walutomat.pl w listopadzie obchodzi już swoje dziewiąte urodziny — jednak mimo trwającej mobilnej rewolucji, aplikację mobilną ma dopiero od niedawna. Wszyscy użytkownicy platformy zyskują dzięki niej możliwość obsługi serwisu niezależnie od tego gdzie są i co robią — wszystko na wyciągnięcie ręki, bezpośrednio w telefonie. Twórcy zadbali o to, aby jej funkcjonalność w całości pokrywała się z tym, co oferuje serwis w przeglądarce. Nie zabrakło zatem wpłat przez Przelewy24, wystawiania i zatwierdzania ofert, zagranicznych przelewów, natychmiastowych wymian 24/7, ekspresowego dostępu do aktualnych kursów i szybkiego podglądu par walutowych.

Bardzo ważne dla nas było, aby aplikacja miała nie tylko wszelkie funkcje, znane dotychczas użytkownikom Walutomatu, ale również, by nawigacja i sposób poruszania się po niej, były intuicyjne i łatwe.

— mówi Maciej Sawicki, UX designer Walutomat.pl.

Zadbano także o bezpieczeństwo środków. Dostęp do aplikacji blokowany jest kodem PIN, a twórcy aplikacji mają w planach aktualizację, która pozwoli korzystać z logowania za pomocą odcisków palców oraz Face ID.

Poruszanie się po programie jest bardzo proste. Nie ważne czy mówimy o logowaniu, zakładaniu konta, czy wystawianiu ofert. Projektanci zadbali o to, aby nawet użytkownicy, którzy na co dzień nie są z nowoczesnymi technologiami za pan brat, poczuli się tam jak w domu. Wszystkie najważniejsze opcje w każdej sekcji są zawsze pod ręką, zaś sercem aplikacji jest skrywane pod hamburgerem, czyli ikonką z trzema poziomymi kreskami umieszczoną w lewym-górnym rogu, menu. Twórcy wyodrębnili tam zestaw kategorii, sposób wyświetlania i poruszania się po programie jest bardzo intuicyjny.

Mobilna aplikacja Walutomat.pl dostępna jest za darmo, w wersji uniwersalnej, na systemy Android oraz iOS — pobrać ją można na platformach Google Play oraz App Store.

Wygodniej się nie da, po prostu!

Walutomat.pl od lat cieszy bardzo dobrą opinią wszystkich, którzy chcą sprzedawać i kupować waluty po możliwie najlepszym kursie. Nie spoczywa jednak na laurach i wciąż rozwija się, wprowadza nowości i usprawnienia, jak choćby pierwsze w Polsce użycie Pay by linków w kantorze internetowym, czy właśnie wypłaty gotówkowe.

Tekst powstał przy współpracy z Walutomat.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu