Samsung

Samsung Gear 2 i Gear Fit: już wiadomo ile będą kosztować

Kamil Mizera
11

Inteligentne zegarki to teraz jeden z najgorętszych tematów w kategorii nowych technologii. Wprawdzie wciąż trwają zażarte debaty  na temat, który smartfon jest lepszy i dlaczego nie iPhone, ale już wkrótce możemy się spodziewać podobnych dysput na temat smartwatchy. Kilka dni temu Google zaprezento...

Inteligentne zegarki to teraz jeden z najgorętszych tematów w kategorii nowych technologii. Wprawdzie wciąż trwają zażarte debaty  na temat, który smartfon jest lepszy i dlaczego nie iPhone, ale już wkrótce możemy się spodziewać podobnych dysput na temat smartwatchy. Kilka dni temu Google zaprezentowało swój system dla tych urządzeń: Android Wear, a chwilę później Motorola i LG potwierdziły wydanie własnych smartwatchy. Ale nim obie te firmy pokażą światu swoje nowe produkty, na rynku pojawią się już smart-urządzenia od Samsunga. Ile będą kosztować?

Na targach MWC 2014 Samsung chwalił się swoimi nowymi produktami: Gear 2 , Gear 2 Neo oraz Gear Fit. To, czym się nie pochwalił, to cena tych urządzeń. I właściwie do dziś nie ma pewnego, oficjalnego komunikatu, ile mają kosztować te urządzenia, a ich premiera jest już tuż tuż. Nie do końca, nie znaczy wcale. Jak donosi serwis SamMobile na stronie Samsung Taiwan pojawiły się pierwsze ceny Gear 2 i Gear Fit. Ile trzeba będzie zapłacić, aby mieć któreś z tych urządzeń?

Po przeliczeniu z tajwańskiej waluty na amerykańskie dolary za Samsung Gear 2 będzie trzeba zapłacić około 295$, a za Gear Fit 197$. Jak cena tych urządzeń będzie wyglądać w Europie, nie wiadomo. Jednak za Samsung Gear pierwszej generacji w USA trzeba było zapłacić na początku ok. 300 dolarów, a jego cena obecnie w niemieckim sklepie Samsunga to 299 euro, a więc stosunek niemal 1:1. I raczej niczego innego bym się nie spodziewał w przypadku Gear 2 i Gear Fit. Oczywiście, w Polsce będzie drożej.

Ceny te potwierdzają się, mniej więcej, również w ostatnim komunikacie z PR  Newswire, według którego AT&T zamierza w USA sprzedawać Gear 2 za 299 dolarów, Gear Fit za 199$, a Gear 2 Neo również za 199 dolarów.

Wygląda więc na to, że Samsung nie zamierza obniżać ceny na swojego smartwatcha, mimo, że koszt poprzedniego modelu był zdaniem wielu komentatorów zbyt wysoki. Nie spodziewajmy się jednak, że konkurencja zamierza walczyć akurat na tym polu. Według niektórych doniesień cena Moto 360 ma również oscylować właśnie w okolicach 300 dolarów.

Jeżeli nie cena, to co? Design? Cóż, kwestia gustu. Czas pracy na baterii? Tutaj raczej nie będzie niespodzianek i większych różnić. System? I tutaj pojawia się problem. Samsung postanowił zrezygnować z Androida na rzecz Tizen OS. Dla wielu potencjalnych klientów może to być czynnik decydujący, zwłaszcza po tym, jak Google pokazało Android Wear, który zapowiada się niezwykle interesująco. I choć może się okazać, że Tizen będzie się sprawował nawet lepiej, niż Android Wear, to brak Zielonego Robota może stać się sporym problemem dla zdobycia popularności przez nowe urządzenia od Samsunga.

Choć ceny Gear 2, Neo i Gear Fit, o ile nie ulegną jeszcze zmianie, nie są szczególnie przystępne, to w konfrontacji z istniejącą i przyszłą konkurencją raczej nie będą odbiegać od normy. Czeka nas więc bardzo ciekawa walka między różnymi firmami, urządzeniami i systemami operacyjnymi. Czy smartwatche zdobędą serca i portfele klientów, będziemy mieli okazję przekonać się w najbliższych miesiącach. Ten rok będzie bez wątpienia do nich należał. A ja czekam oczywiście na dzień, gdy ulice zaroją się od ludzi rozmawiających ze swoimi zegarkami. I oczywiście na Apple, które jak to ostatnio bywa, nie nadąża.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSmartwatchSamsung Gear