Tablety

Tablet, który ma zastąpić Wam laptop w pracy. Samsung Galaxy Tab S4 oficjalnie

Albert Lewandowski
Tablet, który ma zastąpić Wam laptop w pracy. Samsung Galaxy Tab S4 oficjalnie
24

Samsung Galaxy Tab S4 ma niezwykle zaszczytne zadanie walczyć z iPadami Pro oraz mobilnymi hybrydami. Dzisiaj oficjalnie go zaprezentowano i już wiemy dokładnie, czym Koreańczycy chcą przekonać do siebie potencjalnych nabywców.

Samsung Galaxy Tab S4 ma wszystko, co niezbędne

Na wstępie chciałbym zacząć od danych technicznych. Nowy tablet nie stawia na najnowsze elementy, ale mimo to oferuje więcej niż wystarczającą wydajność, która spokojnie pozwoli traktować go jako bezpośredniego rywala dla iPada Pro 9.7 i 10.5. Do 12.9 zdecydowanie brakuje mu pod względem wielkości.

Samsung Galaxy Tab S4 został wyposażony w ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 835 z 4 GB RAM i 64 lub 256 GB pamięci wbudowanej UFS, dzięki czemu całość powinna działać wyśmienicie. Całością zarządza już Android 8.1 Oreo. Ekran Super AMOLED ma przekątną 10,5 cala i powrócono do proporcji 16:10 (rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli).

Zgodnie z projektami smartfonów, również tutaj nie ujrzymy już fizycznych przycisków, które zostały zastąpione wirtualnymi odpowiednikami. Sporym zaskoczeniem jest brak skanera linii papilarnych. W zamian producent daje możliwość rozpoznawania i odblokowywania urządzenia za sprawą czytniki tęczówki oraz skanera twarzy, co moim zdaniem nie do końca można oceniać pozytywnie. Zasila go bateria 7300 mAh, a aparat z tyłu ma 13 Mpix. Przedni to natomiast 8 Mpix.

Ultramobilne narzędzie pracy

Samsung Galaxy Tab S4 wspiera rysik S-Pen, jednak ważniejszym elementem pozostaje tu Samsung DeX. Usprawnione środowisko, zmieniające urządzenie mobilne w niewielki komputer, zostało usprawnione i jednocześnie można mieć uruchomionych dwadzieścia okienek z różnymi aplikacjami. Pierwsi testerzy chwalą nawet domyślny dock z klawiaturą od Koreańczyków, w którym to nie zabrakło również uchwytu na stylus. Warto dodać, że tablet obsłuży także inne klawiatury czy myszki bezprzewodowe.

W tym wszystkim nie zapomniano o czterech głośnikach sygnowanych logo AKG. W sprzedaży będą wersje białe i czarne, a sprzęt został przemyślany pod kątem zastosowaniach w różnych sektorach, m.in. medycznym czy biznesowym. Widać, że tym modelem Samsung bardziej kieruje się w stronę klientów B2B niż przeciętnych konsumentów i za wszelką cenę stara się pokazać lepiej niż Apple z iPadami Pro, Google z partnerami i tanimi Chromebookami czy Microsoft z Surface Go. Ta nisza ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Co sądzicie o Samsungu Galaxy Tab S4?

źródło: Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu