Tablety

Nowy Chromebook od Della i jego odpowiednik z Windowsem

Konrad Kozłowski
8

Od premiery nowego Chromebooka minęło już trochę czasu - najprawdopodobniej zeszłoroczny "zalew" tych komputerów okazał się wystarczający, by nasycić rynek. Dell powraca jednak z nowym modelem Chromebooka, jednocześnie prezentując jego odpowiednika wyposażonego w Windows 8.1. Poprzedni Chromeboo...

Od premiery nowego Chromebooka minęło już trochę czasu - najprawdopodobniej zeszłoroczny "zalew" tych komputerów okazał się wystarczający, by nasycić rynek. Dell powraca jednak z nowym modelem Chromebooka, jednocześnie prezentując jego odpowiednika wyposażonego w Windows 8.1.

Poprzedni Chromebook Della okazał się na tyle dobry, że jego zakup był po pewnym czasie niemożliwy. Sprzedało się wszystko co wyprodukowano. Teraz, Dell powraca z nowym, jeszcze lepszym sprzętem. Nowy Chromebook oferuje dotykowy 11-calowy ekran o rozdzielczości 1366 na 768 pikseli. Klawiatura i touchpad są równie dobre co u poprzednika, a dodatkowo są odporne na rozlanie cieczy. Całość waży niewiele ponad 1,3 kilograma, a w środku znalazł się procesor Intel Bay Trail-M Celeron 2,16GHz oraz 16GB pamięci SSD. Do wyboru będziemy mieli wersje z 2 lub 4 gigabajtami pamięci RAM. Tańsza wersja kosztować będzie 249 dolarów, zaś droższa 299 dolarów. Laptop z Chrome OS będzie sprzedawany od dzisiaj.

Jego odpowiednik z Windowsem, Latitude 11 jest oferowany w podobnej cenie. Za 299 dolarów dostaniemy procesor Intel Celeron, którego mocy jak na razie nie znamy, 250GB na dysku twardym i najprawdopodobniej 2GB pamięci RAM. Do 3 marca, dnia kiedy sprzęt ma trafić do sprzedaży, powinniśmy poznać już wszystkie szczegóły. Ekran dotykowy będzie opcjonalny w tym modelu, więc w najtańszej wersji nie powinniśmy się go naturalnie spodziewać.

Oprócz dwóch nowych komputerów, Dell zaprezentował dziś także nowe tablety Venue 10. Są one napędzane systemami Windows 8.1 i Android 5.0 Lollipop. Oferują 10,1 calowy ekran z rozdzielczością 1280 na 800 pikseli (do wyboru będą wersje 1080p). Obydwa urządzenia będą posiadały od 64 do 256 GB pamięci, a w środku umieszczony został procesor Intel Core M od 2,0 GHz do 2,9GHz oraz 2GB pamięci RAM. Venue Pro (Windows) będzie sprzedawany od 3 marca za 329 dolarów i za 379 dolarów w wersji z dockiem, zaś cena i data wprowadzenia na rynek tabletu Venue (Android) nie zostały podane.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

dellChromebook 11