Moje przemyślenia

Samsung Galaxy Tab - dla mnie prawie bomba

Grzegorz Marczak
Samsung Galaxy Tab - dla mnie prawie bomba
34

Samsung rozpoczął na dobre kampanie reklamową swojego tabletu o nazwie Galaxy Tab (video promocyjne poniżej). Urządzenie to będzie nieco mniejsze od iPada przez co też lżejsze - dla niektórych mobilność Galaxy Tab jest jedną z jego zalet, wszystko zależy oczywiście od potrzeb i wielkości kieszeni:)....

Samsung rozpoczął na dobre kampanie reklamową swojego tabletu o nazwie Galaxy Tab (video promocyjne poniżej). Urządzenie to będzie nieco mniejsze od iPada przez co też lżejsze - dla niektórych mobilność Galaxy Tab jest jedną z jego zalet, wszystko zależy oczywiście od potrzeb i wielkości kieszeni:). Tablet Samsunga będzie napędza systemem operacyjnym Google czyli Androidem w wersji 2.2. Główną różnicą funkcjonalną (specyfikacje techniczną znajdziecie na stronie Samusnga) między Galaxy a iPad jest obsługa flasha oraz kamery dzięki którym możemy prowadzić video rozmowy oraz nagrywać filmy i robić zdjęcia (jakkolwiek idiotycznie to nie wygląda).

Galaxy Tab ma podobno ruszyć z rozmachem polegającym na tym, że sprzęt nie będzie przywiązany do jednego operatora (mowa o US) co powinno być docenione przez konsumentów, którzy będą mogli kupić sprzęt u swojego dotychczasowego operatora GSM. Podobno też premiera Galaxy Tab ma odbyć się w Europie a dopiero później sprzęt będzie dostępny w US.

Wszystkie informacje związane z Galaxy mogą sugerować, że będzie to wreszcie pierwszy realny konkurent dla iPada. Jest jednak wiele "ale". Przede wszystkim Android jako system - czy sprawdzi się na dużym ekranie i czy Google podobał z obsługą systemu dla tak wielu urządzeń (a może Samsung będzie uczestniczył w developmencie)?Kolejna sprawa to samo urządzenie - w przeciwieństwie do klasycznych laptopów czy netbooków, tablet przed kupnem trzeba dotknąć aby ocenić jak działa ekran dotykowy, to czy pasuje nam do ręki i czy będziemy w stanie przyzwyczaić się do tego typu urządzenia.

Ostatnia rzecz mająca olbrzymi wpływ na konkurowanie z iPadem to cena. Na razie nie widziałem (czytaj nie znalazłem) potwierdzonych informacji na temat ostatecznej ceny tego tabletu (plotki mówiły o blisko 700 EUR schodząc potem do 300 dolarów). Jeśli będzie ona znacznie różna od iPada to ma szansę, jeśli natomiast urządzenie będzie w podobnej cenie lub droższe to bardzo trudno będzie przekonać konsumentów do czegoś nowego i nie sprawdzonego na rynku.

Osobiście trzymam kciuki z Galaxy Tab - nawet jeśli nie będzie to konkurent dla iPada to na pewno będzie to ciekawa alternatywa dla tych, którzy z różnych powodów nie kupią produktu Apple.

Aktualizacja - na blogu Tomasza Topy pojawiła się informacja o cenie Galaxy Tab w Polsce. Sprzęt ma kosztować 3 tysiące złotych czyli sporo ponad sumę której się spodziewałem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TabletiPadSamsug Galaxy Tab