Samsung

Galaxy S6 tylko z Exynosem. Snapdragony idą w odstawkę? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
15

Pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że nadchodzący wielkimi krokami flagowiec Samsunga nie będzie dostępny w wersji ze Snapdragonem. Zamiast tego Koreańczycy mieliby postawić wyłącznie na własne układy Exynos. Czyżby miał to być początek nowej strategii? Galaxy S6 z Exynosem Samsung nie moż...

Pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że nadchodzący wielkimi krokami flagowiec Samsunga nie będzie dostępny w wersji ze Snapdragonem. Zamiast tego Koreańczycy mieliby postawić wyłącznie na własne układy Exynos. Czyżby miał to być początek nowej strategii?

Galaxy S6 z Exynosem

Samsung nie może sobie pozwolić na wpadkę tym razem. Od tej premiery wiele zależy - kto wie, czy nie losy całego koncernu na rynku mobilnym. Dlatego po przetestowaniu Snapdragonów 810, które okazały się osiągać zdecydowanie zbyt wysokie temperatury pracy, zdecydowano się na całkowite oparcie smartfonów Galaxy S6 na chipach Exynos w najmocniejszej wersji. Tak przynajmniej donoszą DigiTimes oraz Bloomberg, powołując się na własne źródła. Spekuluje się, że wersja urządzenia ze Snapdragonem miałaby zadebiutować z opóźnieniem. Niewykluczone, że będzie to już od razu któraś z kolejnych wersji układów Qualcomma.

64-bitowe aplikacje dla iPhone'ów

Apple przypomina programistom, że wraz z początkiem lutego mija termin przystosowania ich aplikacji obecnych w AppStore do 64-bitowej architektury. Programy mają być zbudowane z wykorzystaniem SDK iOS8. Po spełnieniu tych warunków miałyby one działać szybciej, oferować lepsze doświadczenia użytkownikowi oraz zapewniać dłuższy czas pracy baterii. To prawdopodobnie ostatnie ostrzeżenie i po 1 lutego pozycje, które nie spełniają tych warunków, mogą zostać usunięte z AppStore.

Dropbox kupuje CloudOn

Dropbox dokonał akwizycji izraelskiego startupu CloudOn. Jest to narzędzie z kategorii produktywności, które pozwala na tworzenie, edytowanie i udostępnianie dokumentów Microsoft Office'a i innych w chmurze. Dotąd serwis uzbierał aż 9 mln użytkowników. Wraz z przejęciem pojawiła się zapowiedź blokady rejestracji. Co więcej, w marcu br. cała usługa ma zostać wyłączona i zintegrowana z Dropboksem. Oznacza to po prostu tyle, że wkrótce chmura pozwoli nam na edycję zgromadzonych tutaj plików.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu