Samsung

Samsung Galaxy S5 Active już niedługo w AT&T. Wiemy o nim wszystko!

8

Gigantyczna, medialna premiera najnowszego flagowca Samsunga pokazała, że Samsung próbuje z całych sił zwrócić na siebie uwagę, co wchodzi mu raz lepiej, raz gorzej, a sam ogół fanów marki dosyć gorzko przyjęła wieść o tym, że model Galaxy S5 jest po prostu odgrzewanym kotletem. Model Galaxy S5 o...

Gigantyczna, medialna premiera najnowszego flagowca Samsunga pokazała, że Samsung próbuje z całych sił zwrócić na siebie uwagę, co wchodzi mu raz lepiej, raz gorzej, a sam ogół fanów marki dosyć gorzko przyjęła wieść o tym, że model Galaxy S5 jest po prostu odgrzewanym kotletem.

Model Galaxy S5 okazał się być jedynie delikatnie odświeżonym Samsungiem Galaxy S4 - jak komentowały to media i fani urządzeń na sieciach społecznościowych. Nowa tekstura tylnej klapki, wodoodporność, nowa odsłona interfejsu TouchWiz i ekran o przekątnej 5,1' wystarczyły, aby ludzie pokochali nowego flagowca koreańskiej firmy, choć nie pomagały temu liczne memy porównujące tył telefonu do plastra - jestem ciekawy, czy firma naprawdę się na nim wzorowała. Zaraz po premierze modelu Galaxy S5, liczne źródła zaczęły donosić, że Samsung planuje wydanie nowego, solidniejszego modelu Galaxy S5, który tak, jak rok temu, zyska nazwę "Active" i będzie umocnioną wersją flagowca.

Jak się okazuje, umocniony model również będzie pyłoszczelny i wodoodporny, co potwierdzają certyfikaty IP67 i MIL 810G. Oprócz tego, telefon zaciekawi nas ekranem o przekątnej 5.1' l Full HD typu Super AMOLED oraz czterordzeniowym procesorem Snadpragon 801 wspieranym przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Miejsca na dane użytkownika jest sporo, ponieważ pamięć wewnętrzna użytkownika to aż 16 GB, co możemy spokojnie poszerzyć za pomocą karty pamięci microSD.

Wisienką na torcie jest tu aparat rejestrujący obraz w rozdzielczości 16 MP, czujnik pracy naszego serca, łączność LTE, bateria o pojemności 2800 mAh, solidna obudodwa oraz najnowsze wydanie Androida - Kitkat.

Moim zdaniem, wyprodukowanie kolejnego wariantu swojego flagowego urządzenia jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, oczekujących od telefonu więcej, niż funkcji multimedialnych - solidność, trwałość, tego pragnie Kowalski, tego pragną media.

Samsung Galaxy S5 Active nie jest pierwszym ani ostatnim Samsungiem Galaxy S5, dlatego też myślę, że zarzucenie rynku prawie identycznymi smartfonami musi mieć jakiś, choćby marketingowy sens, bo gdyby go nie było, to po co największy producent sprzętu mobilnego tworzyłby tak dużo wariantów jednego sprzętu, łącząc ze sobą markę Solid i Galaxy po raz kolejny?

Źródło informacji i grafiki: YouTube AT&T;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Samsunggalaxys5KitKat