Felietony

Samsung Galaxy S4 w korzystniejszej od rat ofercie na abonament bez limitu u operatora

GU
Grzegorz Ułan

Ci z Was, którzy śledzili moje dotychczasowe wpisy...

34

Wczoraj dzieliłem się z Wami wynalezioną ofertą abonamentu od T-Mobile, skrojoną w sam raz dla osób poszukujących taniej taryfy no limit, które to posiadają już telefon i nie potrzebują nowego, tak samo jak dużej ilości transferu danych. Dziś Play startuje z nową promocją, która wydaje się idealn...

Wczoraj dzieliłem się z Wami wynalezioną ofertą abonamentu od T-Mobile, skrojoną w sam raz dla osób poszukujących taniej taryfy no limit, które to posiadają już telefon i nie potrzebują nowego, tak samo jak dużej ilości transferu danych.

Dziś Play startuje z nową promocją, która wydaje się idealna dla osób, które również szukają taryfy no limit, ale też potrzebują dużego transferu tak samo jak i nowego, dobrego telefonu.

Samsung Galaxy 4 może i nie jest najnowszą pozycją na rynku, ale nie można temu modelowi zarzucić, że nie jest z najwyższej półki i z pewnością zadowoli niejednego użytkownika, który szuka solidnego i szybkiego telefonu.

Play oferuje go właśnie za przysłowiową złotówkę w najdroższym abonamencie. Za całość zapłacimy więc 99,99 zł miesięcznie. Sprawdziłem też pozostałych operatorów. W T-mobile znalazłem w zbliżonej ofercie abonament, ale w zestawie z Samsungiem Galaxy 4 mini - trochę więcej minut w UE i dużo mniej transferu danych.

W Plusie oprócz ceny 1129,00zł za sam aparat (w tej chwili niedostępny) musimy wyłożyć jeszcze 69,99 zł miesięcznie na sam abonament.

Na stronach Orange nie znalazłem tego telefonu w ofercie, ale sprawdźmy jeszcze opłacalność oferty Play w zestawieniu z kupnem go na raty.

Znalazłem na RTV EURO AGD ten telefon, aktualnie w promocji za 1 599 zł, wprawdzie pokazana tam jest suma za 10 rat, ale dla porównania podzielmy na 24 raty, z pewnością da się znaleźć sklep z taką opcją.

1 599 zł/24=66,62 zł

99,99 zł - 66,62 zł = 33,36 zł

Mamy więc 33,36 zł, za które nigdzie byśmy nie znaleźli abonamentu no limit, 3GB internetu+1000 minut na odbieranie połączeń w UE. Nawet w nju mobile z taką kwotą niewiele dostaniemy do wykorzystania.

Przyznam, że do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem, aby wyliczenie opcji z ratami wychodziło mniej korzystnie niż wzięcie telefonu tej klasy z takim abonamentem u operatora, a od dłuższego czasu zwykle tak rozpoczynam rozważania zakupu nowego telefonu. Nie ma się też co oszukiwać, że opisana opcja to ze strony Play nic innego jak wyprzedaż, by zrobić miejsce nowemu modelowi Samsunga S5, ale przecież taka jest idea wyprzedaży:)

Wszystko też oczywiście tylko w przypadku, gdy potrzebujemy do nowego smartfona takiego abonamentu i takiego transferu danych, gdyż są przecież tańsze taryfy dla mniej wymagających osób, gdzie takie wyliczenia nie będą już tak korzystnie wyglądać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu