Polska

Samsung Galaxy S II najpopularniejszym telefonem w Polsce według Ceneo.pl

Kamil Mizera
Samsung Galaxy S II najpopularniejszym telefonem w Polsce według Ceneo.pl
8

Flagowy smartphone’a Samsunga, Galaxy S II odnosi ogromny sukces na całym świecie. W ciągu niecałych 5 miesięcy od jego pojawienia się na rynku Samsung sprzedał 10 milionów sztuk tego telefonu, nie włączając w to Stanów Zjednoczonych, do których Galaxy S II dopiero niedawno dotarł.   W samej Euro...

Flagowy smartphone’a Samsunga, Galaxy S II odnosi ogromny sukces na całym świecie. W ciągu niecałych 5 miesięcy od jego pojawienia się na rynku Samsung sprzedał 10 milionów sztuk tego telefonu, nie włączając w to Stanów Zjednoczonych, do których Galaxy S II dopiero niedawno dotarł.  

W samej Europie Koreańczycy sprzedali około 3,5 miliona sztuk. Galaxy S II bardzo dobrze radzi sobie również w Polsce, o czym przekonuje serwis Ceneo.pl, który przygotował zestawienie najpopularniejszych telefonów września. Smartphone Samsunga znalazł się na pierwszym miejscu, za nim dopiero Nokia E52 i Nokia N8, czwarte miejsce zajął iPhone 4.

To naprawdę bardzo dobry wyniki Samsunga, zwłaszcza, że najtaniej można go kupić za około 1675 złotych, a więc należy do jednych z najdroższych smartphone’ów na rynku – jest zaledwie 600 złoty tańszy od iPhone’a  4.

 

Jego rosnąca popularność może wynikać z tego, że Samsungowi udało się zaproponować konsumentom naprawdę dobry telefon z wyższej półki przy w miarę rozsądnej cenie. Z drugiej strony dobre notowania Galaxy S II są w pewnym sensie odbiciem trendów na rynku telefonów komórkowy w Polsce. Ostatnie prognozy IDC wskazują, że w tym roku Polacy kupią około 3,6 miliona smartphonów. To, jak na nasz kraj, naprawdę dużo. Skoro jest tak duży popyt na nowoczesne telefony komórkowe to nie ma się co dziwić, że Galaxy S II, który w tej kategorii obecnie świeci triumfy, znalazł się na czołowym miejscy rankingu popularności.

Oczywiście dane zaprezentowane przez Ceneo.pl należy wziąć w całkiem spory nawias. Nie tyle oddają one rzeczywisty popyt, co wskazują na obecnie rosnącą popularności smartphonów jako takich. Dziś na topie jest Samsung. Jutro może być to inna marka i inny model.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ranking