Smartfony

Samsung jednak zrobi smartfona z notchem? Oto Samsung Galaxy M2

Paweł Winiarski
Samsung jednak zrobi smartfona z notchem? Oto Samsung Galaxy M2
6

"Samsung nigdy nie zrobi notcha" - mówiliśmy. Wiele wskazuje na to, że jednak zrobi.

Kiedy wszyscy wciskają notcha, nawet do tańszych modeli smartfonów - Samsung cały czas się wzbrania. Ma swoje infinity display i mu z tym dobrze. Dzięki temu urządzenia koreańskiego producenta wyglądają dobrze, nowocześnie, a jednocześnie nie udają, że mogłyby być całkowicie bezramkowe, ale ta przebrzydła technologia nie pozwala. Mam wrażenie, że to właśnie Samsung pokaże prawdziwego bezramkowca, bez notcha i pomysłowych konstrukcji rodem z Xiaomi Mi Mix 3.

Tymczasem w sieci pojawiły się informacje według których Samsung jednak się ugiął i w modelu Galaxy M20 wcięcie się pojawi.

Nie jest to oczywiście oficjalny obrazek, ani nawet wyciek - jedynie przykład, jak mógłby taki telefon wyglądać. Sprzęt z wcięciem w ekranie miałby się prawdopodobnie pojawić a początku przyszłego roku. Nazwa? Infinity-O display, mówi się tez o Infinity-V i Infinity-U.

Na szczęście notch nie miałby przypominać paska znanego z większości smartfonów, ale modną ostatnio kropkę - taką, jaką ma Huawei, Oppo czy OnePlus.

Specyfikacja ekranu Samsunga Galaxy M2 to rozdzielczość 2340x1080 pikseli przy proporcjach 19,5:9, co wyciekło niedawno w teście AnTuTU, dokładnie w modelu SM-M205F, który najprawdopodobniej jest właśnie M2-jką. Do tego 32GB pamięci na dane, procesor Exynos 7885, 3GB pamięci RAM, tylny aparat 13Mpix, przedni 8Mpix i Android 8.1 Oreo.

Oczywiście to tylko plotki, jednak w plotkach zawsze jest ziarnko prawdy. Zdziwiłbym się widząc jakiegokolwiek notcha w smartfonach Samsunga, głównie dlatego, że firma długo opierała się temu trendowi i głupio byłoby teraz dołączyć do wszystkich. Bo klienci oczekują po tej firmie własnego stylu oraz innowacji, a nie podążania za trendami, szczególnie takimi, które są dziś charakterystyczne nawet dla dużo mniejszych producentów.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu