Samsung

Już oficjalnie: Samsung poprawił Galaxy Fold i zapowiada jesienną premierę

Kamil Świtalski
Już oficjalnie: Samsung poprawił Galaxy Fold i zapowiada jesienną premierę
1

Galaxy Fold przysporzył Samsungowi sporo kłopotów, ale najwyraźniej udało się z nimi uporać — bo urządzenie już za kilka tygodni ma w końcu trafić do sklepów!

Jestem przekonany że w technologicznych podsumowaniach roku Samsunga Galaxy Fold nie zabraknie. To urządzenie, wokół którego narobiło się naprawdę dużo szumu. Zdecydowanie zbyt spieszna zapowiedź, wiele tygodni trzymania nas w niepewności, pierwsze egzemplarze recenzenckie i... wielkie problemy od wejścia. Na szczęście Samsung wziął wszystko na klatę i darował sobie wmawianie, że tak ma być — i wszystkie te kłopoty które pojawiły się już w pierwszych godzinach użytkowania to wina użytkowników. Zresztą sam dyrektor Samsunga, DJ Koh, przyznał kilka tygodni temu, że naciskał na premierę nim urządzenie było gotowe.

Zobacz też: Mimo ogromnej wpadki, Samsung dalej wierzy w "składane urządzenia"

Samsung Galaxy Fold trafi do sklepów we wrześniu

Wbrew temu co pisali obrońcy urządzenia po informacjach na temat zdzieranej folii i nieumiejętnym używaniu sprzętu przez recenzentów — Samsung to właśnie testerom przyznał rację i... poprawił wypunktowane przez nich elementy. Tym razem zdarcie folii ochronnej nie będzie już takie proste — jest jej więcej, także poza ramkami, dzięki czemu tworzy integralną całość z przednim panelem i... nie kusi, by zerwać. Podjęto także odpowiednie kroki, by chronić urządzenie przed dostawaniem się do niego drobinek, które okazywały się bardzo kłopotliwe we wcześniejszym wariancie urządzenia. Ponadto zarówno górne jak i dolne zawiasy wzmocniono dodatkowymi elementami.

Po tych zmianach, Samsung Galaxy Fold w odmienionej wersji ma ponownie ruszyć w świat. I jak czytamy w oficjalnej wiadomości na stronie Samsung.com, urządzenie trafi do sklepów na wybranych rynkach jeszcze we wrześniu tego. Dokładna data jeszcze nie padła — póki co uwaga wszystkich koncentruje się głównie na zbliżającej się wielkimi krokami premierze Samsunga Galaxy Note 10.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu