Samsung

Jego ceny zaczynają się od 2000 euro. Oto zginany smartfon Samsung Galaxy Fold!

Piotr Kurek
Jego ceny zaczynają się od 2000 euro. Oto zginany smartfon Samsung Galaxy Fold!
96

Plotki się potwierdziły. Na dzisiejszej konferencji Galaxy Unpacked Samsung zaprezentował światu składany smartfon. To Galaxy Fold. Jego cena powala.

Samsung Galaxy Fold to zarówno smartfon, jak i 7,3-calowy tablet wykorzystujący ekran Infinity Flex  Dynamic AMOLED (4.2:3) o rozdzielczości 2152x1536 pikseli. Po złożeniu, urządzenie na 4,6-calowym ekranie Super AMOLED (21:9) o rozdzielczości 1600x900 pikseli zapewni swobodne korzystanie z podstawowych funkcji systemu Android, w tym wysyłanie wiadomości, obsługę poczty elektronicznej, słuchanie muzyki, czy sprawdzenie lokalizacji w Mapach Google. Po rozłożeniu w tablet, Galaxy Fold pozwoli na automatyczne i niemal natychmiastowe przejście do pełnowymiarowej wersji aplikacji i kontynuowanie pracy. Samsung nazywa tę funkcjonalność App Continuity. W Galaxy Fold nie zabraknie oczywiście wielozadaniowości pozwalającej na obsługę trzech aplikacji jednocześnie.

Samsung informuje, że zawiasy i sam ekran są w wstanie przetrwać setki tysięcy składań i rozkładań urządzenia. Ma być oferowany w trzech kolorach: Cosmos Black, Space Silver, Martian Green oraz Astro Blue. Dodatkowo firma pozwoli na personalizację zawiasu. W środku znajdziemy 7-nanometrowy procesor i 12 GB RAM  — co, według Samsunga, czyni go najpotężniejszym smartfonem na rynku. 512 GB pamięci Universal Flash zapewni jeszcze szybszy zapis i odczyt plików.

W urządzeniu znajdują się dwie baterie — po jednej w każdym skrzydle, składające się na jeden układ o pojemności 4380 mAh. W Galaxy Fold nie zapomniano też o zdjęciach. To trzy aparaty z tyłu: 1 ultraszerokokątny 16MP i F2,2, 12MP szerokokątny Dual Pixel, OIS, F1,5/F2,4 i 12MP teleobiektyw, PDAF, OIS, F2,4 z podwójnym zoomem optycznym. W wewnątrz znajdziemy dwa aparaty 10 MP, F2,2 oraz 8MP głębi RGB, F1,9. Na froncie znajdziemy pojedynczy aparat 10MP F2,2

Samsung Galaxy Fold będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych 26 kwietnia, a jego ceny zaczynają się od 1980 dolarów amerykańskich (ok. 7550 zł). W sprzedaży dostępne będą modele LTE oraz 5G. W pudełku, oprócz samego urządzenia, dostępne będą także słuchawki Galaxy Buds.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu