Samsung

Ta funkcja powinna trafić do wszystkich słuchawek z ANC

Krzysztof Rojek
Ta funkcja powinna trafić do wszystkich słuchawek z ANC
14

Samsung zaprezentował właśnie swoje najnowsze słuchawki - Galaxy Buds Pro. Jedna ich funkcja pozwala mi wierzyć, że to będzie rynkowy hit.

Jesteśmy właśnie po konferencji Galaxy Unpacked, na której Samsung zaprezentował nowe, flagowe modele telefonów z serii Galaxy S. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądają, jakie mają podzespoły i ceny, zapraszam do wpisu Pawła. Mnie jednak w Unpacked 2021 przyciągnęło coś nieco innego, a mianowicie - nowe Galaxy Buds Pro. Kiedy testowałem poprzedni model, czyli Galaxy Buds Live, to nie przypadliśmy sobie do gustu. Słuchawki nie leżały równo w moich uszach, jakość dźwięku była raczej przeciętna, a ANC nie istniało. Daleki jestem jednak od skreślania Samsunga, jako producenta słuchawek TWS, ot - po prostu w tamtym modelu ich pomysł nie wypalił. Po konferencji widać wyraźnie, że w Galaxy Buds Pro zwrócono przede wszystkim uwagę na to, jak sprzęt ma działać. I dodano jedną funkcję, na którą czekałem od dawna.

Galaxy Buds Pro z inteligentnym ANC. Wyłączy się gdy rozmawiasz

Na prezentacji nowych słuchawek Samsung pokazał wiele interesujących funkcji. Mamy tu więc inteligentne śledzenie ruchów głowy słuchacza, dzięki czemu dźwięk może stworzyć lepsze wrażenie 3D, specjalny system pozwalający na izolację dźwięków z zewnątrz bez zwiększania ciśnienia wewnątrz ucha, specjalną komorę pozwalającą lepiej tłumić dźwięki wiatru i - oczywiście - ulepszone ANC. Samym ulepszeniem jest już zastosowanie konstrukcji wewnątrzusznej z bardziej tradycyjnymi gumeczkami, ale sercem innowacji jest tutaj mechanizm pozwalający wykrywać, co akurat robimy.

Jeżeli mam do dyspozycji słuchawki z ANC, to najczęściej jest ono kontrolowane panelem dotykowym w którymś miejscu na słuchawce. Zależnie od konstrukcji, obsługa takiego panelu jest prostsza albo trudniejsza, ale w moim przypadku - w większości sytuacji gdy chcę z kimś porozmawiać, szybciej i pewniej jest wyjąć słuchawki z uszu. Mam bowiem wrażenie, że przy nieudanej próbie wyłączenia ANC będę wyglądał trochę głupio pukając w słuchawkę, próbując zmusić system do współpracy, podczas gdy druga osoba będzie czekała, żeby coś do mnie powiedzieć. W Galaxy Buds Pro takich sytuacji już nie będzie. Wszystko dlatego, że mają one posiadać inteligentne ANC które będzie wykrywało, kiedy staramy jesteśmy w konwersacji (kiedy coś mówimy bądź kiedy ktoś coś do nas mówi) i automatycznie wyłączy ANC, po czym włączy je na powrót po zakończeniu konwersacji. Dla mnie jest to świetna sprawa, ponieważ ułatwia to wiele codziennych sytuacji - pracę w domu, zakupy w sklepie czy nawet zwykłe wyjście "na miasto". Jeżeli system będzie działał poprawnie, nie trzeba będzie się martwić, że przez ANC nie usłyszymy, że ktoś chce nam coś powiedzieć.

Dla mnie jest to najważniejsza innowacja w nowych Galaxy Buds i mam nadzieję, że inni producenci szybko podłapią i stworzą własne wersje tej technologii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu