Samsung

Samsung Galaxy A5 na zdjęciach - może być nieźle

Jakub Szczęsny
16

Samsung nieco zmienia swoje podejście do materiałów używanych w smartfonach. Wcześniej na firmę tą sypały się gromy z powodu korzystania z dobrodziejstw niezbyt eleganckiego plastiku. Były próby przenoszenia namiastki wysokiej jakości materiałów w postaci tworzenia plecków pokrytych "plastikową skór...

Samsung nieco zmienia swoje podejście do materiałów używanych w smartfonach. Wcześniej na firmę tą sypały się gromy z powodu korzystania z dobrodziejstw niezbyt eleganckiego plastiku. Były próby przenoszenia namiastki wysokiej jakości materiałów w postaci tworzenia plecków pokrytych "plastikową skórą" - efekt i dobry i słaby zarazem, lecz to Galaxy Alpha tak naprawdę zapoczątkował w Samsungach erę naprawdę solidnej, metalowej konstrukcji. Kolejnym urządzeniem wpasowującym się w podobny trend ma być A5, w którym także wykorzystano materiały wysokiej jakości - od teraz mamy go także na zdjęciach.

Zdjęcia te jako pierwszy opublikował portal SamMobile. Owe urządzenie jest ponoć jednym z trzech, które mają się pojawić jako sukcesorzy idei Galaxy Alpha. W przypadku A5 mamy do czynienia z przedstawicielem średniej półki. Należy nadmienić, że według wczesnych informacji o tym modelu, A5 nie jest zrobiony ani z typowego metalu, ani z plastiku. Jest jednak zimny w dotyku i wygląda na naprawdę mocną konstrukcję. Nie wiemy jednak w dalszym ciągu, jakiego materiału użyto przy projektowaniu urządzenia.

Wnętrze urządzenia to akurat standardowa konfiguracja dla średniej półki - za wydajność odpowiadać będzie Snapdragon 400 i prawdopodobnie 1 GB pamięci RAM. Obraz będzie wyświetlać niemały, bo 5-calowy ekran HD, a zdjęcie zrobimy 13-megapikselową jednostką z tyłu. Selfie natomiast pomoże nam wykonać przednie oczko o matrycy 5MP. Dostaniemy 16 GB na dane i 2,300 mAh energii niezbędnej do działania urządzenia.

Nie wiadomo jednak nic na temat ceny urządzenia i tego, gdzie będzie dostępny. Myślę, że skoro jest to jednak średnia półka, w Europie i w Polsce także się pojawi w korzystnych ofertach u operatorów komórkowych. Zwłaszcza, że owe urządzenie wygląda na naprawdę ciekawe.

Grafika: 1, 2, 3, 4

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSamsung Galaxy Alpha