Samsung

Oto dwa nowe Samsungi Galaxy - A12 i A02s. Duże baterie i duże ekrany trendem w tańszych smartfonach na 2021 rok

Paweł Winiarski
2

Największe zamieszanie budzą zawsze nowe Galaxy S oraz Note, tymczasem to nie na nich Samsung zarabia największe pieniądze. Seria A cieszy się niesłabnącą popularnością - zobaczcie, co firma proponuje na 2021 rok.

Samsung zapowiedział nowe Galaxy A12 i Galaxy A02s

Samsung zaprezentował właśnie nowe modele smartfonów, które trafią do sprzedaży na początku 2021 roku. Oba dostały duże ekranu i duże baterie, oba też otrzymały funkcję szybkiego ładowania 15 Watów.

Specyfikacja Samsung Galaxy A12

Wyświetlacz w Galaxy A12 to mierzący 6,5 cala ekran TFT Infinity V z rozdzielczością HD+. Tylny aparat główny ma matrycę 48 Mpix, oprócz niego smartfon dostał też szeroki kąt z matrycą 5 Mpix, obiektyw 2 Mpix do makro oraz czujnik głębi 2 Mpix. Aparat do selfie to natomiast 8 Mpix.

Sprzęt napędza ośmiordzeniowy procesor (2,3 GHz+1,8 GHz), wspiera go 4GB pamięci RAM. Pamięci na dane dostaniemy 64GB lub 128GB w zależności od wersji, ale możemy ją też rozbudować kartami microSD o kolejny 1TB.

Bateria w Galaxy A12 ma pojemność 5000 mAh i naładujemy go szybkim ładowaniem adaptacyjnym 15 Watów. Czytnik linii papilarnych umieszczono z boku obudowy.

Smartfon będzie dostępny w trzech klasycznych kolorach - czarnym, białym i niebieskim. Trafi do sprzedaży w styczniu 2021, cena nie została jednak jeszcze ujawniona.

Specyfikacja Samsung Galaxy A02s

Wyświetlacz w Galaxy A02s to mierzący 6,5 cala ekran TFT Infinity V z rozdzielczością HD+. Tylny aparat główny ma matrycę 12 Mpix, oprócz niego smartfon dostał też aparat makro z matrycą 2 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix. Aparat do selfie to natomiast 5 Mpix.

Sprzęt napędza ośmiordzeniowy procesor (1,8 GHz), wspiera go 3GB pamięci RAM. Pamięci na dane dostaniemy 32GB, ale możemy ją też rozbudować kartami microSD o kolejny 1TB.

Bateria w Galaxy A12 ma pojemność 5000 mAh i naładujemy go szybkim ładowaniem adaptacyjnym 15 Watów.

Smartfon będzie dostępny w dwóch kolorach - czarnym i białym. Trafi do sprzedaży w lutym 2021, cena nie została jednak jeszcze ujawniona.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu