Samsung

Samsung aktualizuje zegarki Galaxy Gear do... Tizen OS.

RK
Rafał Kurczyński
10

Pierwszy smartwatch Samsunga - model Galaxy Gear, jest urządzeniem opartym o system Android, który ma swoje wady oraz zalety. Model ten, jest jednocześnie pierwszym i ostatnim zegarkiem z systemem Google koreańskiego producenta, ponieważ nowsze inteligentne zegarki zostały oparte o autorski system -...

Pierwszy smartwatch Samsunga - model Galaxy Gear, jest urządzeniem opartym o system Android, który ma swoje wady oraz zalety. Model ten, jest jednocześnie pierwszym i ostatnim zegarkiem z systemem Google koreańskiego producenta, ponieważ nowsze inteligentne zegarki zostały oparte o autorski system - Tizen.

Pierwsze urządzenie z rodziny Gear było bardzo ostro krytykowane za krótki czas pracy na baterii i jednocześnie chwalone za masę przydatnych funkcji zainstalowanych w urządzeniu. Tizen, wprowadzony do modelu Gear 2 i Gear 2 Neo, okazał się być lepszym systemem dla zagarków, a to dlatego, że czas pracy na jednym cyklu ładowania się znacznie przedłużył,  a dodatkowe możliwości, takie jak poprawione odtwarzanie muzyki, znacznie usprawniona kontrola głosowa, czy lepsza wydajność systemu, która powoduje, zegarki nie "myślą" tak często, jak było to w modelu Galaxy Gear.

Samsung, prawdopodobnie po raz pierwszy od dawna, posłuchał społeczności i postanowił poprawić bardzo krótki czas pracy na jednym cyklu ładowania urządzenia, postanowił więc wydać aktualizację o numerze v2.2, wnoszącą do zegarka masę usprawnień i nowy system operacyjny - Tizen OS.

Aby zaktualizować smartwatcha, wystarczy podłączyć go do komputera i pobrać nowsze oprogramowanie za pomocą programu Kies. Tizen pobiera i instaluje się w miarę szybko, a różnice w pracy urządzenia można odczuć natychmiast po uruchomieniu zegarka - jak donosi SamMobile.

Przeniesienie Tizen OS do Galaxy Gear to przede wszystkim ujednolicenie wszystkich swoich zegarków i upłynnienie procesu aktualizacji urządzeń, który w przypadku systemu Google potrafi przedłużać się w nieskończoność.

Z drugiej strony, bardzo dziwną rzeczą jest to, że Samsung przeniósł system Tizen do zegarka z serii Galaxy, która jak wiemy, należy tylko i wyłącznie do urządzeń z Androidem, choć z drugiej strony - nieświadomi użytkownicy Galaxy Gear, mogą nawet nie wiedzieć, że nie korzystają już z ich ukochanego systemu Google - Samsung coraz śmielej próbuje wprowadzić nowy system na swoje starsze, lecz nadal popularne urządzenia.

Moim zdaniem, przyjdzie taki dzień, w którym użytkownicy któregoś z budżetowych urządzeń zauważą aktualizację oprogramowania i bez ich wiedzy, zainstalują na swoim smartfonie Tizena ze wszystkimi aplikacjami i grami, których używają - to jednak nie przyjdzie za tydzień, miesiąc, czy rok, jednak wierzę w spadkobiercę mojego ulubionego MeeGo - w końcu, mocna konkurencja dla Microsoftu, Google i Apple to same korzyści dla końcowych użytkowników.

Źródło informacji: Engadget;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu