Felietony

Samochody Forda same poinformują naszych znajomych kiedy dotrzemy do celu

Marcin Kamiński
Samochody Forda same poinformują naszych znajomych kiedy dotrzemy do celu
2

Ford nawiązuje współpracę z autorami aplikacji Glympse, czego efektem będzie ciekawa funkcjonalność w samochodach tej marki. Mowa o informowaniu automatycznie przez pojazd naszych znajomych o godzinie, w której dotrzemy do zaplanowanego celu. Wystarczy więc, że zaprzęgniemy do pracy odpowiednie opro...

Ford nawiązuje współpracę z autorami aplikacji Glympse, czego efektem będzie ciekawa funkcjonalność w samochodach tej marki. Mowa o informowaniu automatycznie przez pojazd naszych znajomych o godzinie, w której dotrzemy do zaplanowanego celu. Wystarczy więc, że zaprzęgniemy do pracy odpowiednie oprogramowanie, a nie tylko poprowadzi nas ono przez gąszcz miejskich ulic, ale poinformuje osoby czekające na spotkanie z nami np. o opóźnieniu wynikającym z korków lub nieprzewidzianego wydarzenia na drodze.

Ford rozszerza możliwości swojego systemu SYNC AppLink, dającego kierowcom samochodów tej marki dostęp do wielu interesujących i przydatnych w praktyce aplikacji. Do obsługiwanych przez system z pojazdów Forda dochodzi teraz nowy program - Glympse. Posłuży on nam do informowania o opóźnieniach w podróży do wyznaczonego celu. Wystarczy, że podamy cel naszej trasy oraz godzinę, o której chcemy dotrzeć na miejsce. Gdy w trakcie przejażdżki pojawi się korek lub inne wydarzenie spowalniającą naszą jazdę, Glympse automatycznie poinformuje znajomych czekających na nas w wyznaczonym celu o tym, że dotrzemy do niego z opóźnieniem. Co ważne, funkcja ta działa w sposób zautomatyzowany i nie wymaga dodatkowej ingerencji kierowcy, co odciągałoby jego uwagę od prowadzenia samochodu.

Aby skorzystać z aplikacji Glympse w samochodach Forda, należy pobrać ją na telefon z systemem iOS lub Android, a następnie synchronizować naszego smartfona z pojazdem (np. poprzez Bluetooth lub USB). Następnie z pomocą przycisku na kierownicy należy uruchomić funkcję komend głosowych i poprosić o wysłanie naszej aktualnej pozycji do programu Glympse. Informacja o naszym aktualnym położeniu na mapie może zostać opublikowana również na Facebooku lub Twitterze.

Glympse jest dobrym przykładem na to, jak znane już aplikacje z urządzeń mobilnych z powodzeniem wykorzystać można w świecie motoryzacji. Obsługa oprogramowania poprzez komendy głosowe sprawia, że jej użycie jest wygodne i bezpieczne podczas podróży, a korzyści z korzystania z Glympse będą widoczne szczególnie u tych osób, które często dojeżdżają na spotkania własnym samochodem i mają przy tym problemy z utrzymaniem punktualności.

Źródło: Mashable

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Ford