Samsung

Samsung Galaxy S24 Ultra ma szansę stać ulubionym smartfonem graczy. Wszystko dzięki tej zmianie

Kamil Świtalski
Samsung Galaxy S24 Ultra ma szansę stać ulubionym smartfonem graczy. Wszystko dzięki tej zmianie
4

Samsung w modelu Galaxy S24 Ultra ma szykować nowość, która ma szansę uczynić ten model najlepszym wyborem dla graczy.

Można się śmiać z mobilnego grania, można go nie doceniać, można czuć się lepszym siedząc przed gamingowym PC. Ale to właśnie smartfony są najpopularniejszymi platformami do gier. To właśnie gry na smartfony zarabiają najwięcej i cieszą się największą popularnością. Dlatego trudno się dziwić, że producenci poświęcają temu aspektowi wiele uwagi. I to nie tylko w kwestii wydajności.

Samsung S24 Ultra będzie najlepszym smartfonem do gier dzięki... ekranowi?

Apple próbuje sprzedać iPhone 15 Pro jako "konsolę do gier" — serwując tam hity znane z konsol i komputerów. Resident Evil 4 jest już dostępny, niebawem dołącza do niego najnowszy Assassin's Creed i Death Stranding. W mojej opinii — pomysł ten jest dość... słaby, głównie ze względu na wygodę grania i drenaż baterii, a także brak odpowiedniego skalowania obrazu po podłączeniu go do zewnętrznego ekranu. Ale znalazł swoich miłośników, więc kim jestem, by dyskutować.

Samsung, jak poinformował Harshit Joshi na platformie X (dawniej Twitter) chce trafić do graczy nie tylko za pośrednictwem wydajnych podzespołów. Ale przede wszystkim nowemu ekranowi AMOLED, który redukuje opóźnienie w wydawaniu komend. Dzięki temu ma szansę stać się ulubieńcem publiczności, która sięga po gry na smartfonach.

A warto mieć na uwadze, że poza casualowym graniem — coraz częściej robią to także profesjonalni gracze. E-sport na smartfonach ma się coraz lepiej, nie brakuje turniejów gdzie na szali są naprawdę duże pieniądze. I wiadomo, że odpowiedni sprzęt — taki który działa możliwie jak najlepiej, nie przegrzewa się i... nie zawodzi — cieszy się największym powodzeniem. Smartfony od Samsunga widzieliśmy już dwa lata temu na oficjalnych turniejach Pokemon Go — w tym roku powrócą w jeszcze lepszej odsłonie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news