Moje przemyślenia

Ruszyło iTaxi.pl czyli pierwsza inwestycja Łukasza Wejcherta

GM
Grzegorz Marczak
17

O pomyśle stworzenia polskiego Ubera pisałem już na Antyweb. Chodzi o usługę iTaxi.pl, startup w który zainwestował nie kto inny jak były szef Onetu czyli Łukasz Wejchert. Jeśli wcześniej nie czytaliście o tym pomyśle to wyjaśnię, że chodzi o wygodniejsze zamawianie taksówek i łączenie bezpośrednio...

O pomyśle stworzenia polskiego Ubera pisałem już na Antyweb. Chodzi o usługę iTaxi.pl, startup w który zainwestował nie kto inny jak były szef Onetu czyli Łukasz Wejchert. Jeśli wcześniej nie czytaliście o tym pomyśle to wyjaśnię, że chodzi o wygodniejsze zamawianie taksówek i łączenie bezpośrednio klienta z taksówkarzem. Wszystko robimy z poziomu telefonu komórkowego. Powinno być więc szybciej i taniej. Szybciej dlatego, że możemy wybrać taksówkarzy znajdujących się w naszej okolicy i taniej dlatego bo widzimy cenę każdej dostępnej taksówki. O moich wątpliwościach czy też zagrożeniach dla tego projektu już pisałem dlatego teraz nie będę już ich powtarzał.

Dzisiaj itaxi.pl zadebiutowało w App Store (właściwie wczoraj w nocy). Niestety mimo zapisania się do testów nie udało mi się ostatecznie otrzymać zamówienia, stąd też dziś po raz pierwszy miałem okazję przyjrzeć się iTaxi na żywo. Aplikacja sprawia wrażenie bardzo prostej (to dobrze), na głównym ekranie widzimy mapę z naszą lokalizacją. Mamy duży żółty przycisk zamawiaj oraz możliwość podejrzenia taksówek poprzez opcje "radar taxi" oraz filtr gdzie możemy wybrać czy chcemy na przykład płacić kartą czy też potrzebujemy taksówkę z dziecięcym fotelikiem.

Po wybraniu opcji zamawiaj mamy listę dostępnych taksówek wraz opisem (jak korporacja), oceną wyrażoną przez gwiazdki, estymowanym czasem dojazdu i ceną. Testując pierwszy raz tę usługę w Niedzielę chwilę przed północą miałem w całej Warszawie dostępne 3 taksówki. Wstrzymałem się więc z publikacją do poniedziałkowego poranka zakładając, że wszystko rusza z nowym tygodniem. Miałem racje ponieważ dzisiaj mam już do wyboru w iTaxi kilkanaście taksówek z okolicy.

Najbliższa jest w odległości 2 minut jazdy, tak więc tę pewnie bym wybrał gdybym teraz potrzebował taksówki. Zastanawia mnie jedynie ten estymowany czas dojazdu - ponieważ może on być za bardzo optymistyczny zakładając poranne korki oraz fakt, że każda korporacja taksówkarska daje minimalny czas dojazdu na minimum 10 minut w Warszawie.

Nie będę się jednak czepiał bo faktycznie taksówka, która jest najbliżej mnie jest w zasięgu 5 minut (o ile dobrze ją zidentyfikowałem na mapie).

Podsumowując, podoba mi się w iTaxi prostota obsługi aplikacji i procesu zamawiania taksówki. Wprawdzie nie przeprowadziłem jeszcze całego procesu do końca ale przy najbliższej okazji na pewno zamówię przez ten system taksówkę. Jeśli tylko uda mi się zaoszczędzić na czasie i cenie to będzie to zdecydowanie duży plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: