Startups

Ruszyło finansowo.pl czyli social lending po Polsku

GM
Grzegorz Marczak
11

Finansowo.pl to kolejny reprezentant serwisów pożyczkowych w Polsce (tak zwany social lending). Finansowo w odróżnieniu od Kokosa stawia na społeczność oraz motyw związany z pomocą naszym znajomym. Głównym założeniem serwisu (na razie) jest to, że pożyczamy drobne kwoty a pożyczamy je tylko osobom...


Finansowo.pl to kolejny reprezentant serwisów pożyczkowych w Polsce (tak zwany social lending). Finansowo w odróżnieniu od Kokosa stawia na społeczność oraz motyw związany z pomocą naszym znajomym. Głównym założeniem serwisu (na razie) jest to, że pożyczamy drobne kwoty a pożyczamy je tylko osobom znajomym.

Jak można przeczytać w notce prasowej serwis ma charakteryzować się prostotą i przejrzystością:

Serwis kładzie duży nacisk na prostotę i wygodę korzystania z serwisu. Bardzo pomocne są SMSy wysyłane w momencie złożenia nowej aukcji lub oferty. Dzięki temu w strony komunikują się ze sobą nawet nie mając dostępu do internetu.

I faktycznie oglądając finansowo.pl raczej nie mamy wątpliwości co oferuje nam serwis oraz na jakich zasadach możemy przystąpić do pożyczania czy też zarabiania pieniędzy.Czy model finansow.pl sprawdzi się lepiej niż to co prezentuje kokos.pl jeśli chodzi o social lending dowiemy się zapewne już wkrótce. Główny elementem, który moim zdaniem przeważy w rywalizacji między tego typu serwisami jest przekonanie użytkowników i zbudowanie w nich zaufania do tej formy pozyskiwania środków finansowych (a jak wiemy w naszym społeczeństwie jest jeszcze panuje jeszcze dużo mitów i przesądów na temat zagrożeń związanych z pieniędzmi i internetem).

Po starcie finansowo.pl, oraz kokos.pl czekamy teraz na ostatni z tej kategorii serwis który już dawno zapowiedział swoje powstanie czyli monetto.pl. Wprawdzie przysłowie "kto pierwszy ten lepszy" w wielu przypadkach nie ma racji bytu ale nie przesadzał bym też z nadmiernym przeciąganiem startu systemu bo z tego co wiemy oba serwisy (kokos i finansow) mają możliwości do bardzo szybkiej konwersji swojego modelu i zasad działania na zupełnie inne (dostosowane do potrzeb i wymagań użytkowników).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu