VOD

Rusza platforma Multimedia GO. Ma być najbardziej nowoczesnym tego typu miejscem w polskiej sieci [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Rusza platforma Multimedia GO. Ma być najbardziej nowoczesnym tego typu miejscem w polskiej sieci [prasówka]
0

Najwięksi operatorzy dopełniają swoje portfolio usługami multimedialnymi - aktualnie stało się to już pewnym standardem. Do tego grona dołącza Multimedia ze swoją platformą Multimedia GO i dużymi ambicjami.

Advertisement

Multimedia GO

Multimedia GO to serwis internetowy dla abonentów, w którym mogą uzyskać dostęp do kanałów telewizyjnych z opłacanego pakietu, a także skorzystać z oferty VOD. Twórcy zapewniają, że będzie to najbardziej nowoczesne tego typu miejsce w polskim internecie. Aktualnie dostępnych jest tutaj w sumie 117 kanałów (35 HD i 82 SD). Co ciekawe, dzięki opcji CatchUp możliwe ma być odtwarzanie programów nawet do 7 dni wstecz. Dostępna ma być też opcja nagrywania. Wszystko to dopełniać ma biblioteka VOD, a także Strefa Dzieci. Serwis jest już dostępny pod adresem www.multimediago.pl.

Nowe sloty na karty pamięci Samsunga

Nie tak dawno pisałem o nowym standardzie kart pamięci UFS opracowywanych przez Samsunga. Nośniki poza prędkością porównywalną z dyskami SSD mają się charakteryzować odmienną konstrukcją. W rezultacie nie będą pasować do slotów MicroSD. Koreańczycy opracowali jednak sposób, który ma rozwiązać ten problem - uniwersalne gniazdo, do którego włożymy zarówno nośniki MicroSD jak i UFS. Ma ono pasować do różnego typu urządzeń - począwszy od smartfonów, przez tablety, a na laptopach skończywszy. Tego typu ruch ma umożliwić nowemu standardowi szybszą adaptację na rynku.

Pokemony na Spotify

Szaleństwo Pokemon GO trwa. Co najciekawsze, jego wpływ jest też widoczny na Spotify. Gotta Catch’ Em All, czyli utwór, który od lat kojarzony jest z kultowymi Pokemonami, odnotował wzrost odtworzeń w Spotify o 365% (globalnie) w ostatnim tygodniu. Ponadto, odtworzenia wszystkich Pokémonowych utworów wzrosły trzykrotnie. Obecnie, w Spotify znajduje się 197 tysięcy playlist stworzonych przez użytkowników, które w tytule mają Pokémon oraz dodatkowe 53 tysięcy, nazwanych po prostu Pikachu. Najczęściej odtwarzane Pokémonowe utwory w Spotify to:

  1. Pokemon Theme (utwór ma ponad 12 milionów odtworzeń!)
  2. Pokerap
  3. Pokemon Johto
  4. Go Pokemon Go
  5. I Want To Be A Hero

Google Calendar 5.9

AndroidPolice prześwietla aplikację Kalendarza Google i ujawnia nadchodzące zmiany. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem program zostanie rozbudowany o funkcję "pokojów spotkań", a więc skonfigurowania miejsc, w których chcemy organizować wybrane czynności. Ma to zapobiegać umówieniu dwóch spotkań w tym samym miejscu przez kilka osób. Ponadto twórcy mają dodać bardziej rozbudowane ustawienia związane z drzemką, a także zmodyfikować API aplikacji. Ta ostatnia nowość wydaje się być wstępem do bardziej ambitnych nowości, a przede wszystkim stworzy nowe możliwości deweloperom. Jakie konkretnie? Dowiemy się niebawem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu