Moje przemyślenia

Rozmowy wideo w przeglądarce... mobilnej

Grzegorz Ułan
5

Dwa dni temu pisałem Wam o serwisie, który pozwala nam już w najnowszej stabilnej wersji Google Chrome przeprowadzić wideoczat z sześcioma rozmówcami jednocześnie. Dziś trafiłem na wpis, gdzie dowiadujemy się, iż w mobilnej wersji beta tej przeglądarki można już włączyć obsługę WebRTC. Wprawdzi...


Dwa dni temu pisałem Wam o serwisie, który pozwala nam już w najnowszej stabilnej wersji Google Chrome przeprowadzić wideoczat z sześcioma rozmówcami jednocześnie. Dziś trafiłem na wpis, gdzie dowiadujemy się, iż w mobilnej wersji beta tej przeglądarki można już włączyć obsługę WebRTC.

Wprawdzie na chwilę obecną nie działa sam czat, a samo włączenie tej obsługi w chrome://flags skutkuje jedynie zaopatrzeniem się w dodatkowe lusterko, ale sam fakt wdrożenia tego w mobilnej wersji pokazuje ciekawy kierunek rozwoju tego projektu. Okazuje się, że już zbędne jest posiadanie dodatkowego oprogramowania, rozszerzeń czy wtyczek na komputerze ale i na urządzeniach mobilnych, aby móc przeprowadzić prosty i szybki wideoczat z grupą znajomych.

Jeśli chcecie już sprawdzić działanie samego wideo w przeglądarce, wystarczy pobrać najnowszą wersję Chrome Beta, włączyć w chrome://flags obsługę WebRTC i przejść na stronę http://simpl.info/getusermedia/.

Sprawdziłem, na poprzednio opisywanym serwisie Conversat.io, rzeczywiście sam wideoczat jeszcze nie działa, ale już możemy podejrzeć rozmowę i uczestników naszego wideoczata na desktopowej przeglądarce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu