Apple

Krótko: iOS 8.1 dostępny do pobrania!

Jakub Szczęsny
Krótko: iOS 8.1 dostępny do pobrania!
22

Kolejna wersja iOS dla urządzeń Apple jest już dostępna. Waży ona nieco ponad 100 megabajtów i przynosi kilka ważnych usprawnień. W Stanach Zjednoczonych użytkownicy otrzymują dodatkowo dostęp do usługi Apple Pay, my natomiast na nią będziemy musieli "odrobinę poczekać". Mówi się, że w przyszłym rok...

Kolejna wersja iOS dla urządzeń Apple jest już dostępna. Waży ona nieco ponad 100 megabajtów i przynosi kilka ważnych usprawnień. W Stanach Zjednoczonych użytkownicy otrzymują dodatkowo dostęp do usługi Apple Pay, my natomiast na nią będziemy musieli "odrobinę poczekać". Mówi się, że w przyszłym roku owa funkcjonalność zostanie udostępniona w kolejnych krajach, jednak szansa na to, że będzie to także Polska jest raczej minimalna.

iOS 8.1 dla polskich użytkowników to przede wszystkim paczka pomniejszych usprawnień, poprawek i kilku funkcji.

Apple w iOS 8.1 dołącza usługę Biblioteka zdjęć w iCloud, a także i możliwość zarządzania wiadomościami SMS na iPadzie i Macu. Ponadto, zostały naprawione problemy z łącznością bezprzewodową via Bluetooth i WiFi. Nareszcie będzie można także wybrać technologiami łączności komórkowej między trzema "ogólnymi": 2G, 3G oraz LTE. Osoby, które miały problemy z niedziałającymi klawiaturami firm trzecich od teraz będą mogły z nich swobodnie korzystać.

Instalacja iOS 8.1 jest bajecznie prosta - wchodzimy w ustawienia, przechodzimy go zakładki "Ogólne" i "Uaktualnienia". Na ekranie powinien pojawić się monit informujący nas o dostępności tej aktualizacji. Można też aktualizować telefon przez iTunes, gdzie z poziomu aplikacji również możemy wywołać proces aktualizacyjny naszego urządzenia - to rozwiązanie jest także zalecane przed producenta.

Grafika: TheVerge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneaktualizacjaiPadiOS