Ciekawe strony

Również zapominacie o udzielonych uprawnieniach na Waszych kontach w Internecie?

Grzegorz Ułan
Również zapominacie o udzielonych uprawnieniach na Waszych kontach w Internecie?
13

Często by uzyskać dostęp do różnych aplikacji czy stron www, udostępniamy nasze dane z kont na Gmailu, Facebooku bądź Twitterze. Najczęściej z tymi trzema opcjami miałem styczność przy zakładaniu kont w serwisach internetowych lub korzystając z różnego rodzaju aplikacji na swoim smartphone. Po p...

Często by uzyskać dostęp do różnych aplikacji czy stron www, udostępniamy nasze dane z kont na Gmailu, Facebooku bądź Twitterze. Najczęściej z tymi trzema opcjami miałem styczność przy zakładaniu kont w serwisach internetowych lub korzystając z różnego rodzaju aplikacji na swoim smartphone. Po przetestowaniu zapominamy lub odkładamy na później opcję odebrania tych uprawnień.

Z pomocą przychodzi nam dziś serwis - http://mypermissions.org/ polecający rozpoczęcie nowego roku właśnie od wyczyszczenia tych uprawnień.
Osobiście złapałem się za głowę, gdy zobaczyłem ilość takich aplikacji i serwisów na swoim koncie Google:). Z wielu z nich już dawno nie korzystam.

Dodatkowo serwis udostępnił skrypt przypominający na przyszłość o tej czynności w serwisie iftt - http://ifttt.com/recipes/13865

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu