Google

Rosjanie za kilka dni nie zrobią już zakupów w sklepie Google Play

Kamil Świtalski
Rosjanie za kilka dni nie zrobią już zakupów w sklepie Google Play
2

Już za kilka dni użytkownicy z Rosji nie będą mogli robić zakupów w sklepie Google Play. Nie kupią aplikacji, nie kupią subskrypcji, nie zapłacą za nic w ramach transakcji wewnątrz aplikacji.

Rosjanie odcięci od zakupów w Google Play. Wkrótce niczego tam już nie kupią - ani aplikacji, ani abonamentów

Na stronach wsparcia Google pojawiła się nowa zakładka informująca użytkowników o tym, że płatności w sklepie Google Play w Rosji zostaną wkrótce wstrzymane. Z informacji tam zamieszczonych wynika, że nie jest to bezpośrednia blokada nałożona przez internetowego giganta, a następstwo innych sankcji — głównie tych związanych z rozliczeniami i płatnościami (jak miało to miejsce m.in. w przypadku eShopu na konsolach Nintendo).

Z powodu awarii systemu płatności w najbliższych dniach wstrzymamy system rozliczeniowy Google Play dla użytkowników w Rosji. Oznacza to, że użytkownicy nie będą mogli kupować aplikacji i gier, dokonywać płatności za subskrypcję ani dokonywać zakupów towarów cyfrowych w aplikacji za pomocą Google Play w Rosji. Bezpłatne aplikacje pozostaną dostępne w Sklepie Play.

Wszystko opiera się o płatności - dlatego też nie ma mowy o zamknięciu sklepu Google Play. Właściciele urządzeń z Androidem nie stracą dostępu do żadnych darmowych gier i aplikacji. Wspomniana strona pomocy rozwiewa także wszystkie wątpliwości związane z wcześniej zakupionymi treściami, a także abonamentami. Naturalnie wszystkie zakupione wcześniej aplikacje wciąż będą dostępne, podobnie jak abonamenty do końca najbliższego okresu rozliczeniowego.

Subskrypcje będą obowiązywać do końca bieżącego okresu rozliczeniowego, ale nie będzie można ich odnowić i zostaną anulowane. Będziemy honorować istniejące okresy prolongaty płatności za subskrypcję programisty, a wszelkie bezpłatne wersje próbne będą działać do czasu próby dokonania płatności.

Google nie kończy zakupów w Google Play, a po prostu je pauzuje - podobnie jak wszyscy giganci

Podobnie jak inne duże firmy, Google nie wspomina ani słowem o zakończeniu wsparcia sklepu w Rosji — a jedynie wstrzymaniu operacji. Ile to potrwa i czy kiedykolwiek wrócą tamtejsze płatności? Czas pokaże. Szczęście w nieszczęściu dla tamtejszych użytkowników, że mowa o Androidzie. Tym samym zawsze pozostają alternatywne sklepy... no i alternatywne płatności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news