Motoryzacja

Powstanie Rolls-Royce Silver Ghost Collection: w hołdzie srebrnej legendzie

Marek Adamowicz
Powstanie Rolls-Royce Silver Ghost Collection: w hołdzie srebrnej legendzie
1

Ponad 100 lat temu Rolls-Royce zaprezentował samochód uznawany za najlepsze auto na świecie. Dziś w hołdzie legendzie szykowane jest wyjątkowe auto. Oto Rolls-Royce Silver Ghost Collection.

Rolls-Royce Silver Ghost Collection. To współczesny hołd dla legendarnego auta pokazanego na początku ubiegłego wieku. Co ciekawe tytuł najlepszego auta na świecie nie został przypisany przez samego Rolls-Royce'a, lecz przez dziennikarzy brytyjskiego tytułu Autocar. W Goodwood, gdzie znajduje się siedziba producenta tych ekskluzywnych aut, postanowiono uczcić to wydarzenie tworząc wyjątkowo ekskluzywną i wyjątkową serię 35 samochodów. Tę limitowaną edycję oparto na współczesnej wersji modelu Ghost.

Każdy z 35 egzemplarzy będzie inny, wyjątkowy i dostosowany do wymagań klientów. Jednak każdy z nich posiadać ma cechy wspólne dla całej serii. Współczesny Rolls-Royce Silver Ghost Collection pokryty ma zostać lakierem o nazwie Cassiopeia Silver. Dodatkowo znajdziemy czarną kratę osłony chłodnicy czy wstawki z napisem „AX201” (numer rejestracyjny pierwszego Silver Ghosta z 1906 roku) wykonane z miedzi. Jako, że motywem przewodnim tego auta jest srebro, figurka „spirit of ecstasy”, została w całości wykonana ze srebra. Z tego materiału wykonano również grawerowane zaślepki felg.

Współczesny Rolls-Royce Silver Ghost Collection to także przepych i luksus w kabinie. Każde auto zostanie wyposażone m.in. w luksusowy parasol z logotypem producenta, a całe wnętrze pokryto sezonowanym drewnem dębowym oraz ciemnozieloną skórą najwyższej jakości. Wskazówki na tablicy rozdzielczej wyrobione zostały ze szlachetnego kruszcu.

Jak wspominaliśmy na początku Rolls-Royce Silver Ghost Collection będzie limitowaną edycją do 35 egzemplarzy. Każdy z nich znalazł już swojego właściciela. Nie wiadomo również jaką cenę musiał zapłacić potencjalny właściciel, lecz można zakładać że nie była ona niska. Współczesne auta są hołdem dla legendarnego już Silver Ghosta z 1906 roku. Model ten zyskał swój taką reputację, gdyż na początku XX wieku ustanowił rekord w jeździe na długim dystansie – łącznie przejechał ponad 23 000 km!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu