Startups

Rocki – uwolnij muzykę

Tomasz Krela
31

. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść urządzenie o nazwie Rocki, które pojawiło się w serwisie Kickstarter. Ma to być również bezpośrednia odpowiedź na popularność głośników Bluetooth, które w większości przypadków odstraszają jakością oferowanego dźwięku, a także ceną. Rocki ma dać wolność...

.

W takich sytuacjach z pomocą może przyjść urządzenie o nazwie Rocki, które pojawiło się w serwisie Kickstarter. Ma to być również bezpośrednia odpowiedź na popularność głośników Bluetooth, które w większości przypadków odstraszają jakością oferowanego dźwięku, a także ceną. Rocki ma dać wolność wszystkim miłośnikom muzyki.

Na tę wolność ma się składać możliwość przesyłania muzyki na niemal dowolny sprzęt audio. Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Do naszej wieży, czy też kina domowego podłączamy niewielkich rozmiarów urządzenie Rocki, które jest zasilane poprzez wbudowany akumulator lub przez port micro-USB. Następnie należy zainstalować w naszym smartfonie aplikację mobilną, będącą również odtwarzaczem muzycznym. Gdy już to zrobimy i skonfigurujemy Rocki z domową siecią Wi-Fi, możliwe będzie strumieniowanie do niego muzyki odtwarzanej w naszym smartfonie.

To, co zapewne wyróżnia ten projekt, to fakt, że Rocki możemy podłączyć do niemal każdego urządzenia audio, jakie posiadamy. Wystarczy, by posiadało wejście audio mini-jack (3,5 mm) lub RCA, poprzez które połączymy obydwa urządzenia. Istotnym jest fakt, że za pomocą Rocki możemy stworzyć cały system audio naszego domu, podpinając w ten sposób urządzenia w sypialni, kuchni, czy pokoju dziennym.

Na uwagę zasługuje również fakt, że dzięki zastosowaniu Wi-Fi, nie jesteśmy ograniczeni tak, jakbyśmy byli w przypadku łączności Bluetooth. Dodając do tego opcję udzielenia dostępu do naszego Rocki innym użytkownikom aplikacji, otwierają się nowe możliwości. Załóżmy, np. że znajomy ma w swoim telefonie nowy singiel zespołu, w którym gra, może bezpośrednio odtworzyć go nam w naszym mieszkaniu, będąc setki kilometrów od niego. Wystarczy, że zostanie dodany do naszego urządzenia jako osoba, która może na niego strumieniować muzykę. Inny przykład - będąc setki kilometrów od domu, możemy naszej dziewczynie, czy żonie zaserwować jej ulubioną piosenkę na poprawę nastroju.

Rocki zapowiada się niezwykle ciekawie i może raz na zawsze rozwiązać problem płaczących się kabli, przy pomocy których podłączamy w naszych domach smartfony do sprzętu audio. Aplikacja mobilna dostępna będzie zarówno dla Androida, jak i iOS-a. W dodatku zostanie wykonana także w technologii HTML5, dzięki czemu użytkownicy innych systemów, czy też komputerów stacjonarnych będą mogli korzystać z tego rozwiązania.

W dodatku cena tego urządzenia nie powoduje zawału serca, gdyż wynosi 50 dolarów. Jak pokazuje społeczność Kickstartera, pomysł przypadł do gustu wielu osobom. W tej chwili projekt wsparło już ponad 1200 osób na kwotę prawie 100 tys. dolarów. Bez wątpienia jest to projekt urządzenia, którym warto się zainteresować, a być może i kupić, dzięki czemu ułatwi nam codzienne życie, w którym dominacja smartfonów na wielu płaszczyznach jest już niezaprzeczalna. Z Rocki zapomnimy o głośnikach Bluetooth, stacjach dokujących smartfony, czy plątaninie kabli. Proste i funkcjonalne rozwiązanie - to lubię!

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu