0

Rakiety w dłoń – EA mocno stawia na wsparcie swojej nowej sieciowej strzelanki Rocket Arena

Rocket Arena to nowa sieciowa strzelanka EA, która jeszcze przed premierą dostała obietnice regularnego wsparcia. Moim zdaniem to dobra strategia, która od razu pokazuje, że producent i wydawca zamierzają inwestować czas oraz pieniądze w nową produkcję.

Rocket Arena to nowa gra studia Final Strike Games, w którym znajdziecie wielu weteranów specjalizujących się w rozgrywkach wieloosobowych. O co w niej chodzi? To produkcja typu cross-play hero arena, w której gracze najpierw wybierają bohaterów i zespoły, a później starają się opanować sztukę walki rakietami. Akcję osadzono w świecie World of Crater i to właśnie tam przyjdzie graczom potestować różnego rodzaju broń rakietową, której odpowiednie wykorzystanie jest kluczowe jeśli planują zwycięstwo. Oczywiście każdy z bohaterów ma indywidualne umiejętności, których wykorzystanie jest tak samo ważne jak zręczna ręka i szybkie rozeznanie w sytuacji na mapie.

Rocket Arena to pierwszy tytuł EA z funkcją cross-play na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach (Origin, Steam).

Wydawca i producent mocno stawiają na wsparcie gry po premierze, już teraz zapewniając regularne, sezonowe wydarzenia wypełnione darmową zawartością, nowych bohaterów i mapy. Gra ma swoją premierę dziś, 14 lipca (PlayStation 4, Xbox One, PC – Origin i Steam) to już teraz wiadomo, że 28 lipca, czyli dwa tygodnie po premierze, rozpocznie się pierwszy sezon Rocket Arena. Każdy z sezonów ma trwać około 3 miesięcy, będzie więc wystarczająco dużo czasu by zdobyć wszystko, co zaplanowali twórcy i przygotować się na kolejne sezonowe wydarzenie.

W pierwszym sezonie historia skupi się na wydarzeniach i bohaterach Rocket Championship Tour, w których gracze odkryją osobiste motywacje każdej postaci. Cel każdej z nich jest tylko jeden: wygranie Trofeum Tour, ale to, jak chcą go osiągnąć, odzwierciedla ich osobowość i pasje. Premierowy sezon przyniesie także nowego bohatera – Flux, pierwsze duże wydarzenie w grze, nowe mapy oraz codzienne i cotygodniowe wyzwania. Wprowadzonych zostanie ponad 10 nowych playlist, reprezentujących tryby gry, w tym PVE i rankingowy.

– czytamy w informacji prasowej zapowiadającej pierwszy sezon Rocket Arena

Od jakiegoś czasu gramy już w Rocket Arena, czy raczej ćwiczymy do międzyredakcyjnego turnieju w nowej produkcji wydawanej przez EA. Niedługo na łamach Antyweb opowiem o tym, jak nam poszło i jak gra się w tę produkcję. A na razie poproszę Was o trzymanie kciuków za mnie, Grześka Marczaka i Tomka Popielarczyka, bo jeszcze dziś wskakujemy na drabinkę turniejową i zamierzamy strzelać rakietami na tyle celnie, by dojść jak najdalej, likwidując przy okazji wszystkich, którzy staną nam na drodze. A przynajmniej zrobić to szybciej niż oni.