Gry

Pudełka z grami na PlayStation 5 zaprezentowane. To nie jest to, czego się spodziewałem

Konrad Kozłowski
Pudełka z grami na PlayStation 5 zaprezentowane. To nie jest to, czego się spodziewałem
11

Jedną z zapowiedzianych gier na PlayStation 5 był Spider-Man: Miles Morales. To na jej przykładzie ujrzeliśmy projekt pudełek dla nowej konsoli Sony.

Niektórzy twierdzą, że nie jest to jeszcze ostateczny wygląd, ale czy Marvel publikowałby taki materiał graficzny nie dysponując finalną wersją? Trudno powiedzieć, lecz jeśli przypomnimy sobie dotychczasową politykę Sony oraz kolorystykę, jaką wykorzystano przy pierwszym publicznym pokazie PlayStation 5, to całość może nabierać sporo sensu. Sony polubiło biel do tego stopnia, że to właśnie ten kolor będzie barwą dominującą i charakterystyczną dla pudełek z grami dedykowanymi PlayStation 5.

Polecamy: Sony pokazuje przyszłość gier na PS5 i samą konsolę

Kolorystyka i wygląd pudełka z grą dla PlayStation 5

W przypadku PS5 przywykliśmy do niebieskiego tła z białym napisem, a pudełka z grami dla konkurencyjnego Xboksa One posiadały zielony kolor z logiem konsoli w centralnej części górnej krawędzi frontu. Tym razem gry dla najnowszej konsoli Sony będzie przyciągać wzrok bielą i czarnym logo PlayStation 5 (PS5). Pomimo tej zmiany, pudełka (plastikowe) będą miały nadal niebieski kolor.

Czytaj też: Menu PlayStation 5 i Xbox Series X

Sama prezentacja przypomina o zmianie, jaka zachodzi na rynku gier. Dystrybucja cyfrowa cieszy się coraz większą popularnością, a PS5 będzie pierwszą konsolą Sony pozbawioną napędu optycznego. Wcześniej na podobny ruch zdecydował się Microsoft prezentując Xboksa One S All-Digital Edition. Cieszę się, że żadna z firm nie decyduje się wywierać jakiegoś nacisku czy presji na graczach, tylko oferują nam wybór pomiędzy (mimo wszystko) wygodniejszą metodą nabywania i uruchamiania gier, a tą bardziej klasyczną, lecz pozwalającą bawić się w kolekcjonera i trzymać gry faktycznie na własność.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu