Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Smart home

Roboty sprzątające iRobot będą mogły się teraz ze sobą dogadać

KP
Kamil Pieczonka
51

iRobot zapowiedział dzisiaj wprowadzenie do swojej oferty dwóch nowych robotów sprzątających - Roomba s9+ oraz Braava jet m6, które zapoczątkują małą rewolucję w ofercie tego producenta. Od teraz odkurzacz Roomba dzięki technologii Imprint Link będzie mógł poinformować mopa o zakończonym sprzątaniu w danym pomieszczeniu i tym samym pozwolić rozpocząć mu swoją pracę.

Roboty Roomba i Braava będą mogły się dogadać

Mogłoby się wydawać, że w dziedzinie robotów sprzątających nie można już zbyt wiele poprawić, ale wygląda na to, że iRobot cały czas znajduje elementy, które mogłyby usprawnić nasze doświadczenia z jego produktami. Debiutujący dzisiaj model Roomba s9+ ma w zasadzie wszystko co potrzebne, regulowaną siłę ssania, dwie przeciwbieżne, gumowane szczotki, pięcioramienną szczotkę wymiatającą brud z zakamarków i szereg czujników, które sprawiają, że jest praktycznie autonomiczny. Dodatkowo współpracuje on z stacją dokującą Clean Base, która automatycznie opróżnia pojemnik na brud. To wszystko sprawia, że o odkurzaniu możemy zapomnieć na długie tygodnie.

iRobot idzie teraz jednak jeszcze o krok dalej. W modelach Roomba s9+ oraz z serii i7 pojawi się teraz technologia Imprint Link, która pozwala na bezpośrednią komunikację odkurzacza z robotem mopującym Braava jet m6. To również nowy model w ofercie, który może zarówno mopować powierzchnie jak i ją zamiatać. Dodatkowo posiada czujnik wykrywający dywany i wykładziny, dzięki czemu mamy pewność, że będzie czyścił tylko powierzchnie twarde. Dzięki Imprint Link, po uprzednim zaprogramowaniu w aplikacji iRobot Home na smartfonie, Roomba będzie mogła poinformować mopa Braava jet m6, że odkurzanie jest skończone i można przystąpić do mopowania. Tym samym cały proces sprzątania zostanie w całości zautomatyzowany.

Na koniec użytkownik dostanie tylko powiadomienie na swoim smartfonie, że sprzątanie zostało zakończone i może wrócić do czystego i pachnącego domu ;-). Niestety taka wygoda ma swoją cenę, Roomba s9+ wraz z stacją Clean Base będzie kosztować 6799 PLN, a Braava jet m6 został wyceniony na 3199 PLN. Oba produkty pojawią się w sklepach od 12 lipca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: