Telekomy

Roaming w Plusie dla Wielkiej Brytanii na takich samych warunkach jak UE

KP
Kamil Pieczonka
2

Plus jako kolejna sieć po Orange wprowadza promocję, która w tej chwili bezterminowo obniży koszty roamingu w Wielkiej Brytanii po 1 stycznia 2021 roku. Dzięki temu klienci Plusa będą mogli korzystać z sieci na takich samych warunkach jak w całej Unii Europejskiej.

W Wielkiej Brytanii jak w domu

Klienci Plusa i Plusha nadal mogą korzystać z usług w Wielkiej Brytanii tak jak do tej pory, czyli zgodnie z zasadą "Roam like at home". Od 1 stycznia 2021 r. wchodzi w życie nowa promocja „W Wielkiej Brytanii jak w domu”, a pobyty na terenie tego kraju będą traktowane tak samo jak w państwach Unii Europejskiej. Oznacza to, że klienci zapłacą tyle samo co do tej pory za korzystanie z połączeń głosowych, SMS-ów, MMS-ów i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Wprowadzenie promocji „W Wielkiej Brytanii jak w domu” oznacza, że osoby korzystające w Polsce z połączeń głosowych czy SMS-ów bez limitu skorzystają z nich również w roamingu na terenie Wielkiej Brytanii, natomiast klienci bez pakietów za wszystkie usługi będą ponosić opłaty zgodnie z dotychczasowymi warunkami. W przypadku usług transmisji danych, każdy abonent, który w kraju posiada w ramach oferty pakiet internetowy może w Wielkiej Brytanii korzystać z jego części w takiej samej wielkości, jak jest to określone dla roamingu w UE.

Promocja „W Wielkiej Brytanii jak w domu” utrzymuje też takie same zasady Polityki Uczciwego Korzystania, jak ma to miejsce w przypadku roamingu na terenie Unii Europejskiej. Klienci Plusa zapłacą również tyle samo co przed 1 stycznia 2021 r. za międzynarodowe połączenia i wiadomości SMS z Polski do Wielkiej Brytanii. Promocja „W Wielkiej Brytanii jak w domu” zostaje wprowadzona dla wszystkich Klientów Plusa i Plusha korzystających z roamingu lub połączeń międzynarodowych w ofertach abonamentowych, mix oraz na kartę (prepaid).

Podobną promocję przygotowała również sieć Orange, która w tej chwili ograniczona jest do 31 maja 2021 roku. Można zatem oczekiwać, że dwaj pozostali krajowi operatorzy - T-Mobile i Play, również zaoferują podobne rozwiązanie.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu