Telekomy

Roaming krajowy w Play już tylko na nadajnikach Plusa?

Grzegorz Ułan
Roaming krajowy w Play już tylko na nadajnikach Plusa?
130

Dostaliśmy dziś kolejne zgłoszenie od naszego Czytelnika, z którego wynika, że samo ograniczenie prędkości transferu danych w roamingu krajowym do 1,5 Mb/s, to nie jedyny problem, z którym muszą się borykać teraz klienci Play.

Jak można się dowiedzieć z forum Play, operator ten, według własnego uznania wyłącza w ogóle roaming krajowy poprzez swoich partnerów, takich jak T-Mobile i Orange.

Witam, ma ktoś z Was dziś taki problem jak ja, że nie możecie się zalogować do roamingu od T-Mobile? Z Plusa działa, ale niestety tam gdzie obecnie przebywam bardzo słaby zasięg a nadajnik z T-Mobile mam 300 metrów od mnie. Ręczne wybieranie TM też nie działa.

Z dostępnych opcji pozostaje jedynie roaming w Plusie lub własne nadajniki Play. Wszystko jest ok, dopóki klienci są w zasięgu ich nadajników.

Witam. Na forum znalazłem już podobny temat ale nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie. Otóż od jakiegoś tygodnia mam problem z roamingiem od Tmobile, który jest mi niezmiernie potrzebny, bo na wsi, gdzie często jestem mam odbiornik Tmobile w zasięgu wzroku. Dodam, że przy ręcznym wyszukiwaniu nie znajduje mi tej sieci, tylko play i plus. Telefon resetowalem już do ustawień fabrycznych. Co robić? Wybrać się do salonu? Proszę o odpowiedz.

@Play4You zbiera numery zgłoszeń ale nie cieszcie się, nic z tego ponadto nie wynika. Mnie już drugi raz wyłączyli T-Mobile w ciągu kilku dni. Tym razem obawiam się, że zgłoszenie będzie leżało znacznie dłużej, bo fala odłączeń od T-Mobile wzmaga - wiem po znajomych którzy mają podobną sytuację jak ja. Chciałbym tylko wiedzieć czy T-Mobile zostanie udostępnione przynajmniej dla tych, którzy nie mają zasięgu Plusa czy jednak będzie sukcesywnie i nieodwołalnie likwidowane. Jeśli ta druga opcja to proszę o info, żeby nie czekać niepotrzebnie z przeniesieniem numeru.

Według innych doniesień klientów, wynika, że Play po prostu wyłącza ten roaming wszystkim klientom, których uzna, za będących w zasięgu ich własnych nadajników.

Problem to dopiero będzie.

Znalezione na Blogu o ile informacja jest prawdziwa:
Oto odpowiedz dzialu technicznego: Z przykroscia informujemy,ze roaming krajowy nie jest juz dostepny w twojej lokalizacji z racji dobrego zasiegu sieci Play. Korzystanie z roamingu krajowego zastalo wylaczone na twoim numerze
Zaznaczam, cytuję za autorem i nie ręczę za wiarygodność tej informacji.

Gdyby tak było to Play będzie decydować o tym czy abonent ma zasięg czy nie. Zupełne kuriozum, czy pracownik Play przyjdzie do domu abonenta i to sprawdzi ? I w zależności od swojej decyzji Play włączy mu roaming albo nie.

Druga sprawa; telefon jest podobno mobilny. Abonent wyjedzie 5 km poza swoją lokalizację i straci zasięg. Czy wtedy ma dzwonić do Bok żeby mu włączyli ( i z czego ma dzwonić skoro telefon nie działa ?)

Wprawdzie, włącza z powrotem tym, którzy się sami zgłoszą i poproszą o włączenie, ale to zaczyna wyglądać, jak jakaś loteria i pewnego rodzaju kuriozum. Play musiałby włączać i wyłączać ten roaming w zależności od położenia ich klientów, duża część pewnie doświadcza regularnych problemów z zasięgiem Play.

No jak to okaże się prawdą to składam wniosek o rozwiązanie umowy oraz skargę do UOKiK, mimo, że mieszkam na Górnym Śląsku to Play często nie daje rady. Zresztą jak już ktoś napisał jest to usługa telefonii mobilnej. Nazbierali abonentów przy oferowanym pokryciu niemal całej Polski (zasięg 4 sieci), a teraz de facto ograniczają zasięg usługi. Ograniczenie dostępu do części operatorów w roamingu krajowym już moim zdaniem kwalifikuje się do kar od UOKiK i ewentualnego rozwiązania umowy (podpisanej pod wpływem kłamliwej reklamy i zapewnień konsultantów o zasięgu 4 sieci)

Ciężkie czasy nastały dla tego operatora, jeśli nie ogarną w najbliższym czasie własnej infrastruktury, problem może się nasilać i odbijać się na rezygnacjach z ich usług. Nie byłoby to dobre dla całego rynku, liczę, że jakoś się pozbierają z tym zasięgiem i roaming przestanie być problemem.

Aktualizacja

Znalazłem na stronach pomocy Play potwierdzenie, że aktualnie gwarantują roaming krajowy u co najmniej jednego wybranego operatora. Powyższy wątek na forum Play wskazuje, że wybór ten padł na Plusa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile