Microsoft

Maszyna do screenshotów. Edge'a inczej nie będzie można nazwać

Jakub Szczęsny
Maszyna do screenshotów. Edge'a inczej nie będzie można nazwać
2

Microsoft Edge testuje nową funkcję o nazwie “Rich Screenshots”. Ta funkcja ma potencjał, aby zastąpić istniejącą funkcję “Web Capture”. Co więcej, Edge teraz obsługuje przechwytywanie zrzutów ekranu nawet wtedy, gdy działa w tle.

Nowa funkcja, zwana “Rich Screenshots”, łączy w sobie najlepsze cechy Web Capture i Edytora obrazów Edge. Umożliwia ona przechwytywanie całej strony lub wybranego regionu witryny, a następnie edytowanie go bezpośrednio w przeglądarce Edge. W oknie zrzutu ekranu pojawia się wiele opcji edycji: Kwadrat, Okrąg, Strzałka, Rysuj, Mozaika, Tekst. Te narzędzia umożliwiają dodawanie różnych elementów do zrzutu ekranu, takich jak kwadraty, okręgi, strzałki, rysunki odręczne, mozaiki i tekst.

Aby skorzystać z nowego narzędzia do tworzenia zrzutów ekranu w Edge, musisz najpierw je włączyć. Jak to zrobić?

  • Przejdź do menu Edge://flags.
  • Wyszukaj “zrzut ekranu Microsoft Edge”.
  • Włącz flagę i zrestartuj przeglądarkę.

Microsoft robi więc naprawdę wiele, aby w swojej przeglądarce dodawać co i rusz nowe funkcje, które będą ubogacać wachlarz funkcji przydatnych użytkownikom. Microsoft rzadko wprowadza tego typy funkcje w ten sposób - ale cóż, trzeba korzystać z tego, że już w kanale stabilnym jesteśmy w stanie zapoznać się z "Rich Screenshots". Dajcie znać, czy nowa funkcja w Edge'u Wam się podoba!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu