Kryptowaluty

Dwie nowe kryptowaluty w Revolut już dostępne

Kamil Świtalski
Dwie nowe kryptowaluty w Revolut już dostępne
21

Revolut już kilka tygodni temu wprowadził obsługę kryptowalut. Tym razem dołączyły do nich dwie nowe: XRP i Bitcoin Cash!

Revolut to jedna z najpopularniejszych w ostatnich miesiącach usług w Polsce związanych z nowymi technologiami, dopracowana aplikacja i banalna obsługa sprawiły, że... po prostu ją pokochaliśmy — a jak się okazało, naprawdę trudno jest mu coś zarzucić o czym przekonałem się stawiając na ten sposób płatności podczas moich ostatnich wakacji w Azji. To jeszcze jednak nie wszystko co firma ma nam do zaoferowania — poza banalnie prostym przelewom z naszych kont bankowych złotówek i przewalutowaniu ich w pakiet najpopularniejszych walut po naprawdę dobrym kursie, firma oferuje także waluty cyfrowe. A od teraz jest ich jeszcze więcej!

Waluty cyfrowe w Revolut

Pierwsze waluty cyfrowe trafiłī do Revoluta w grudniu zeszłego roku, ale na tym firma jeszcze nie kończy! Przechowywanie z poziomu smartfona pakietu kryptowalut oddanych wówczas w nasze ręce to dopiero początek — właśnie dołączyły do nich kolejne: XRP oraz Bitcoin Cash. Tym samym poszerza swoją ofertę jednego z najłatwiejszych w obsłudze portfela z kryptowalutami.

Stworzyliśmy tą innowacyjną funkcję by udostępnić waluty cyfrowe szerokiej grupie konsumentów. Konieczność korzystania z giełd, kluczy prywatnych, portfeli offline, zniechęca wiele osób do walut cyfrowych, dlatego proponujemy prostszą drogę dla konsumentów by zapoznali się z kryptowalutami w praktyce. Zapytaliśmy społeczność Revolut, które kryptowaluty powinniśmy dołączyć jako kolejne. Ilość głosów wskazujących na XRP i Bitcoin Cash była przytłaczająca. Po miesiącach negocjacji i prac przygotowawczych, jest nam bardzo miło zaoferować na polskim rynku dwie nowe waluty cyfrowe.

Jak wynika ze słów Vlada Yatsenki (współzałożyciela usługi) postawienie akurat na te kryptowaluty wcale nie jest przypadkowe. Jedną z rzeczą którą trzeba im przyznać, to prostota obsługi aplikacji i zarządzania walutami tam zgromadzonymi. Pytanie tylko, czy akurat XRP i Bitcoin Cash są tymi, które będą cieszyły się specjalną popularnością?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu