Świat

Nowa odsłona bloga ReadWrite Web

GM
Grzegorz Marczak
7

Read Write Web to blog moim zdaniem bardzo opiniotwórczy, w przeciwieństwie do Techcrunch czy Mashable nie podaje on kilkunastu lub kilkudziesięciu newsów dziennie. Na Read Write Web posty są przeważnie dłuższe, zawierające często analizę lub własne przemyślenia związane z poruszaną tematyką. Dzi...

Read Write Web to blog moim zdaniem bardzo opiniotwórczy, w przeciwieństwie do Techcrunch czy Mashable nie podaje on kilkunastu lub kilkudziesięciu newsów dziennie. Na Read Write Web posty są przeważnie dłuższe, zawierające często analizę lub własne przemyślenia związane z poruszaną tematyką.

Dzisiaj blog Read Write Web zaprezentował się w nowej odsłonie. Dotychczasowa wersja była raczej standardowym blogiem w którym upchnięte było wszystko gdzie tylko można. Nowa odsłona to serwis bardziej przejrzysty i poukładany i mimo iż strona główna prezentuje naprawdę dużo informacji (ostatnie komentarze, ostatnie posty, reklamy, ogłoszenia o pracę) to lekki i nie gryzący w oczy design powoduje, że natłok wszelkiego rodzaju tekstów i reklam nam nie przeszkadza.Ciekawe kiedy koledzy z konkurencji czyli Mashable i TechCrunch zdecydują się na odświeżenie swoich "blogów", które przypominają stylistyką to co Read Write Web przed zmianą wyglądu.

W polsce niewiele blogów posiada oryginalny i dobrze przemyślany układ (do tej grupy zalicza się również mój blog) i mimo iż sam twierdzę, że treść jest najważniejsza to jednak oprawa pomaga docenić zawartość bloga.

Ciekawe, które waszym zdaniem blogi w naszej blogosferi (jak mawiają dziennikarze Agory) wyróźniają się oryginalnym designem - może zrobimy mały konkurs na najlepiej wykonany blog?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: