Google

[Live Blog] Nowy Android? Google TV? Inteligentne zegarki? Relacja z Google I/O keynote

Tomasz Popielarczyk
[Live Blog] Nowy Android? Google TV? Inteligentne zegarki? Relacja z Google I/O keynote
32

Dla fanów usług Google i Androida konferencja Google I/O jest niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem roku. Już od kilku dni jesteśmy torpedowani nieoficjalnymi przeciekami i spekulacjami na temat nowości, które zostaną dziś zaprezentowane. Wszystko wskazuje na to, że Google chce dziś pokazać swój o...

Dla fanów usług Google i Androida konferencja Google I/O jest niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem roku. Już od kilku dni jesteśmy torpedowani nieoficjalnymi przeciekami i spekulacjami na temat nowości, które zostaną dziś zaprezentowane. Wszystko wskazuje na to, że Google chce dziś pokazać swój oręż do walki w nowych segmentach rynku, a jednocześnie wprowadzić nieco świeżości do swojego najważniejszego produktu - systemu Android. Jedno jest pewne - nie będziemy narzekać na nudę.

Ze spekulacji i przecieków, które pojawiły się w sieci przed konferencją wynika, że na dzisiejszej konferencji światło dzienne ujrzą trzy duże projekty. Pierwszym z nich ma być przeznaczona dla inteligentnych zegarków platforma Android Wear, którą już zapowiedziano kilka miesięcy temu. Google ma szansę wysunąć się mocno przed szereg na tym polu i zostawić w tyle Apple'a oraz Microsoft, których rozwiązania tego typu są w powijakach.

Ciekawie zapowiadają się również nowości opracowane z myślą o telewizorach. Google TV nie jest żadną nowością, ale to ciągle produkt daleki od oczekiwań. Chromecast natomiast pełni raczej funkcję gadżetu, aniżeli pełnokrwistej platformy, którą można monetyzować. Istnieje zatem w tym segmencie jeszcze duże pole do popisu - szczególnie w aspekcie integracji z urządzeniami mobilnymi.

Najwięcej emocjo wzbudza oczywiście nowy Android, którego premiera jest dzisiaj niemalże pewna. Jakie będzie wydanie na lterkę "L"? Czy Google oznaczy je numerem 4.5? A może przeskoczy do 5.0? Zanosi się na spore zmiany w warstwie wizualnej, ale nie tylko.

Mam nadzieję, że udało mi się podkręcić delikatnie Waszą ciekawość. Nie przedłużając zatem, zachęcam do śledzenia naszej relacji na żywo! Startujemy o 18:00.

[liveblog]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidgoogle i/o