Google

Rekomendacje w Google Reader

Grzegorz Marczak
Rekomendacje w Google Reader
6

Google wreszcie dodało zapowiadany wcześniej system rekomendacji do swojego czytnika RSS-ów czyli do Google Readera. Czym tak naprawdę jest system rekomendacji ? - jest to propozycja ciekawych źródeł RSS-ów jakie rekomenduje nam system na bazie tego co do tej pory czytamy oraz historii naszych wyszu...

Google wreszcie dodało zapowiadany wcześniej system rekomendacji do swojego czytnika RSS-ów czyli do Google Readera. Czym tak naprawdę jest system rekomendacji ? - jest to propozycja ciekawych źródeł RSS-ów jakie rekomenduje nam system na bazie tego co do tej pory czytamy oraz historii naszych wyszukiwań.

Szczerze przyznam, że trochę nie tak wyobrażałem sobie działanie takiego systemu - dla mnie nie jest problemem znalezienie nowych źródeł treści - wyzwaniem jest selekcja z na przykład 50 źródeł ciekawych informacji. Tego niestety Google Reader za nas nie zrobi, a przynajmniej jeszcze nie teraz.


Rekomendacje google wyświetlimy po kliknięciu na odnośnik "Discover"

Teraźniejsze rekomendacje pokazują nam interesując (według systemu) nowe źródła z wiadomościami - obok każdego ze źródeł jest podana informacja ile osób subskrybuje daną stronę lub serwis. Po moich krótkich testach przyznam, że udało mi się znaleźć kilka ciekawych propozycji rekomendowanych dla mnie przez google, niestety zanim na nie trafiłem musiałem usunąć przynajmniej kilkanaście zbędnych źródeł.

Google zrobiło obiecywany krok na przód jeśli chodzi o Readera - na razi krok ten jest niezbyt znaczący i tak naprawdę nie mówi mi nic o tym czy rekomendacje będą czymś przyszłościowym w tym systemie czy tylko jest to zaliczenie kolejnego punktu na planie rozwoju aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu