Google

Głosowanie na wyniku wyszukiwania w google

Grzegorz Marczak
Głosowanie na wyniku wyszukiwania w google
7

Google w swoim eksperymentach, testowo daje użytkownikom możliwość głosowania w wynikach wyszukiwania. Dokładnie rzecz ujmując użytkownicy mogą przesuwać strony w wynikach wyszukiwania w górę lub w dół w ten sposób określając jaka według nich powinna kształtować się lista z wynikami. Dodatkowo uży...


Google w swoim eksperymentach, testowo daje użytkownikom możliwość głosowania w wynikach wyszukiwania. Dokładnie rzecz ujmując użytkownicy mogą przesuwać strony w wynikach wyszukiwania w górę lub w dół w ten sposób określając jaka według nich powinna kształtować się lista z wynikami. Dodatkowo użytkownicy mogą ukryć jaką stronę w wynikach wyszukiwania lub też zasugerować co powinno znaleźć się na stronie z wynikami.

Wszystkie aktywności użytkownika będą kształtować jego własne preferencje jeśli chodzi o wyszukiwarkę - oczywiście wszystkie zmiany jakie zrobił użytkownik będą dostępne po tym jak zaloguje się on na swoje konto w google.Bardzo ciekawe czy google zamierz upublicznić ten system personalizacji wyników wyszukiwania i czy na przykład będzie on kiedykolwiek miał on wpływ na ogólne wyniki jakie pojawiają się w wyszukiwarce ?

Oczywiście budowanie wyników wyszukiwania na bazie preferencji użytkowników ma swoje wady i zalety, można wyobrazić sobie sytuację w której niewielka ilość bardzo aktywnych użytkowników wpłynie niekorzystnie na wyniki w wyszukiwarce itp. (chociaż szczerze wątpię aby google do tego dopuściło).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu